SPECTRUM. Vychází kniha o současnosti mladé malby v ČR

Kniha věnovaná současné mladé malbě v České republice zahrnuje kurátorský výběr čtyřiceti pěti autorek a autorů aktivních na domácí umělecké scéně. Vznikala v průběhu několika let jako samostatný nezávislý knižní projekt. Publikace přináší jedinečný vhled do generačního dění ve vybraném médium (generace autorů narozených v 70. a 80. letech), které je zároveň vnímáno v širším kontextu, jako podmnožina aktuálního dění v oblasti vizuální kultury a současného umění vůbec. Název SPECTRUM postihuje jak vazbu knihy na reflexi malířského média (pracujícího se základním vztahem světla a barvy), tak metaforicky také vazbu na reflexi názorové plurality a pestrosti současné české malířské scény. Publikována jsou díla z různých soukromých a státních sbírek i z osobního vlastnictví umělců.

SPECTRUM svým čtenářům poskytuje unikátní vhled do generačního dění v oblasti vizuální kultury a současného umění v České republice. Na následujících stranách najdete kurátorský výběr pětačtyřiceti autorek a autorů aktivních na domácí umělecké scéně, narozených v 70. a 80. letech v Československu. Nezávislý knižní projekt vznikal v průběhu několika let.   

SPECTRUM svým názvem odkazuje na samotné malířské médium i směrem k názorové pluralitě a pestrosti naší současné malířské scény. Jednotlivá díla pocházejí z různých soukromých a státních sbírek i z osobního vlastnictví vybraných umělců. 

SPECTRUM

Petr Vaňous (ed.)

Texty: Václav Hájek, Petr Vaňous, Barbora Ropková, Jan Kudrna, 

BiggBoss (ISBN: 978-80-907383-8-6)

Křest na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/706357693534385/

Comments

comments

Vyhledat