Spiritualized v Berlíně: krása

Spiritualized, Heimathafen Neukölln, foto jk
Spiritualized, Heimathafen Neukölln, foto jk

Spiritualized relativně nedávno oznámili, že budou i v Brně na Pop Messe, ale když už máte lístek pořízený…

Heimathafen je skvělý sál v berlínské čtvrti Neukölln. S kapacitou 800 lidí je akorát tak velký, aby měly koncerty atmosféru, ale nebyla to davová akce. A je akorát tak omšelý, aby měl člověk tu správnou náladu na trochu emotivní hudby. Byla jsem tu naposledy na koncertě Richarda Hawleyho před skoro osmi lety a návrat byl krásný.

Spiritualized vystupují v poměrně lidnaté sestavě – nechybí tři černé sboristky a dva další kytaristi kromě Jasona Pierce. Basák, bubeník, klávesista. A nadšené publikum středního věku v tričkách Stereolab a podobných kapel, které u stánku s merchem vykoupí vinyly ještě před koncertem. A při čekání na přídavek si krátí čas hraním šachů na mobilu.

Koncert byl naprosto okouzlující a během skoro dvou hodin nás zaujatí hudebníci zalévali emocemi skutečně skvostně. První skladby Hey Jane a Sweet Heart Sweet Light navodily dojem, že půjde o bohatý zážitek plný energie a radosti, ale opravdová rozblažující síla se rozvinula až po několika skladbách. Kouzlo Spiritualized je v dynamické snivosti, která vás přiměje vypnout racio a jet s nimi na vlně citů. Always Together With You nebo Best Thing You Never Had a Soul on Fire jsou v podstatě naivní písničky, ale tak odzbrojující! Další vrstvou zážitku pak jsou gospelově působící party, díky spolehlivým sboristkám fungující přímo na komoru. Vyřaďte cynismus, tohle je čistá zářivá emoce omláceného, divného, ale mimořádného umělce, která vás dostane.

 

Set list

Hey Jane
Sweet Heart Sweet Light
She Kissed Me (It Felt Like a Hit)
Shine a Light
I’m Coming Home Again
A Perfect Miracle
Always Together With You
I’m Your Man
The Morning After
Here It Comes (The Road) Let’s Go
Best Thing You Never Had (The D Song)
Let It Bleed (For Iggy)
The A Song (Laid in Your Arms)
Damaged
Soul on Fire
Come Together
Sail on Through
Přídavek:
So Long You Pretty Thing

Spiritualized

27.6.23 Heimathafen, Berlín
 


Comments

comments

Vyhledat