Spisovatel Volker Kutscher představí v Praze Transatlantik

Devátou knihu berlínské detektivní série s názvem Transatlantik přijede osobně představit českým čtenářům německý spisovatel Volker Kutscher, autor knižní předlohy seriálu Babylon Berlin. Stane se tak v sobotu 13. května během knižního veletrhu Svět knihy na Výstavišti v pražských Holešovicích. Kromě autogramiády a osobního setkání se čtenáři u stánku KE 206 nakladatelství MOBA (Křižíkův pavilon E) naplánovaného na 15:00 se bude konat ještě beseda od 14:00 hodin ve Velkém sále.

„Volker Kutscher nechává všechny dějové linky plynout zároveň a ve finále je jako virtuos splétá do úžasně napínavé symfonie,“ napsal o nejnovějším románu s Gereonem Rathem a Charlottou Rathovou, rozenou Ritterovou, německý Südwest Presse.

Knihu Volkera Kutschera Transatlantik ze stejnojmenného originálu přeložil do češtiny Tomáš Butala.

Série, jež se stala legendou

Volker Kutscher / Foto: Monika Sandel

Volker Kutscher začal psát literární předlohu kultovního (a dosud nejdražšího) německého seriálu ověnčeného dlouhou řadou cen Babylon Berlin přibližně před dvaceti lety. První díl odstartoval neuvěřitelný čtenářský zájem nejen v Německu, ale i po celém světě, což dokládá úctyhodný počet přes dva miliony prodaných výtisků.

Úvodní díl s názvem Mokrá ryba vyšel v roce 2008 (v ČR 2017), následovaly Tichý zabiják (2009/2018), Goldstein (2010/2019), Spis Vaterland (2012/2019), První padlí (2014/2019), Lunapark (2016/2020), Marlow (2018/2020), Olympia (2020/2021) a Transatlantik (2022/květen 2023), všechny v nakladatelství MOBA.

Volker Kutscher se narodil v roce 1962 ve městě Lindlar v Severním Porýní-Vestfálsku, dětství strávil v o něco větším Wipperfürthu. Studoval němčinu, filozofii a historii na univerzitách v Kolíně nad Rýnem a Wuppertalu, a než napsal svůj první detektivní román, pracoval jako novinář. V současnosti žije v Kolíně nad Rýnem a kromě své vlastní tvorby se věnuje i psaní scénářů pro televizi.

Transatlantik  – anotace

Jaro 1937

Rodina Rathových je rozdělena. Charlotte Rathová, rozená Ritterová, chtěla být v zahraničí už dávno, ale okolnosti ji udržely v Berlíně. Její bývalý pěstoun Fritze byl umístěn na uzavřené oddělení psychiatrické léčebny Wittenau, její nejlepší přítelkyně Greta beze stopy zmizela a je podezřelá z vraždy. Mezitím Gereon Rath, který se skrývá a je úřady považován za mrtvého, zjistí, že v Německu je už příliš horká půda, a nasedne na vzducholoď, aby unikl do USA. Zatímco se Charly snaží dostat Fritzeho z kliniky, vyřešit Gretino zmizení a vyřešit případ vraždy, na druhé straně Atlantiku se dějí věci, které by nikdy nepovažovala za možné…

 

„Čtivá historická detektivka s propracovanou zápletkou, skvěle vystavěnými postavami a skutečnými historickými fakty. Kutscherovi se podařilo vytvořit fiktivní svět, jakému se žádný jiný nevyrovná.

krimi-couch.de

 

„Kutscherova sofistikovaná kombinace skutečných historických událostí a propletených lidských osudů si našla miliony čtenářů po celém světě a nastavila vysokou laťku pro ostatní spisovatele.

literaturkritik.de

 

Další informace na www.mobaknihy.cz.

Comments

comments

Vyhledat