Standup komik Daniel Sloss zaplnil Forum Karlín, má i podcast

logo podcastu Daniela Slosse a Kaie Humphriese
logo podcastu Daniela Slosse a Kaie Humphriese

Daniel Sloss je jednatřicetiletý skotský standup komik, jehož slávu naboostovalo zařazení na Netflix.

I o ní, a taky o pandemii a jejím dopadu na mužské ego, o sprostých slovech a jejich vhodnosti pro britskou angličtinu, sexismu, japonských výrazech překvapení a dalších tématech vyprávěl v rámci show, která zavítala 3. června do Prahy.

Před Slossem měl kratší vystoupení Kai Humphries, jeho dlouholetý kamarád a taky spolutvůrce podcastu, který má už skoro 300 epizod.

Kai ochotně hraje roli „sidekicka“ hlavní hvězdy a publikum navnadil dokonale. Už v jeho části večera bylo fajn vidět – a Sloss to kvitoval krátce po začátku své poměrně dlouhé show – že české publikum umí anglicky natolik dobře, že stíhá i náročnější vtipy. Sloss je některými považován za intelektuálního komika a on sám to popírá – asi celkem správně, pokud za vrchol intelektuálnosti nepovažujete, že reaguje na populárně vědecký článek o výzkumu smíchu u krys – ale jeho kulometná dikce skutečně vyžaduje rozumět a i když byli v zaplněném(!!!) sále v Karlíně i cizinci, tuzemské publikum převažovalo.

Což je dobrá zpráva, která kontruje už zastaralým názorům, že tu nikdo neumí kváknout, snad jen omladina. Publikum Daniela Slosse jsou jeho vrstevníci a lidi o maličko starší. Jeho energická show doplněná občas pantomimou, která je skoro-ale-ne-úplně nekorektní, je na rozhraní živosti mládí a poučenosti středního věku, ale (naštěstí) sem ještě nepřišly vtipy o tom, jak komik stárne a jak je dnešní doba děsná, toho si užijeme ostatně u jiných (často u těch za zenitem).

Popisovat jednotlivé vtipy mi přijde debilní, takže vás odkážu na záznamy Slossových vystoupení – kromě Netflix je leccos na youtube (jeho kanál Get Slossed má 95 tisíc odběratelů) a samozřejmě tu je zmíněný podcast. Bylo to fajn a na další turné půjdu ráda zase.

 

Daniel Sloss, Kai Humphries

Praha, Forum Karlín

3.6.2022

Comments

comments

Vyhledat