Startuje letní kino na Pragovce

Z filmu Frank / Foto AČFK
Z filmu Frank / Foto AČFK

Ve čtvrtek 8. června zahájí Pragovka Gallery šestou sezónu letního kina filmem Benedikta Erlingssona Žena na válečné stezce. Každý čtvrtek po setmění bude Pragovka opět patřit filmům.

Letos proběhne celkem 13 promítání se zastřešujícím tématem krajiny, které volně navazuje na letošní výstavní program Pragovka Gallery. Letní kino se v rámci areálu Pragovky přesunuje do prostoru bývalé jídelny v hale E, promítat se tak bude za každého počasí,“ doplňuje jeden z dramaturgů Pavel Soušek. 

Hlavní snímky budou opět doplňovat vybrané předfilmy z dílny My Street Films. 

Po zahajovacím šťavnatém a ironickém filmu o „zenové teroristce“ Žena na válečné stezce 8. června bude 15. června následovat poslední film legendy polské kinematografie Andrzeje Wajdy Mžitky, který je portrétem zachycujícím vášnivý boj nezávislého umělce se stalinskými doktrínami. Cestu do drsné norské krajiny a do hlavy třicátníka Martina objeví diváci 22. června ve filmu Proti přírodě. 29. června je do programu zařazen dokument o významném umělci 20. století Josephu Beuysovi, jehož promítání je součástí doprovodného programu k výstavě Little John. Příběh progresivního skladatele, experimentátora a prominentního komunisty Jana Kapra popisuje dokumentární opera Lucie Králové KaprKód, ta bude promítnuta 13. července. Od režiséra Benedikta Erlingssona bude 20. července zastoupen i druhý film O koních a lidech. 27. července bude na programu dokument režisérky Veroniky Liškové Návštěvníci vyprávějící o mladé antropoložce Zdence, která se se svým manželem a třemi syny přestěhuje na Špicberky v Norsku, aby pozorovala, jak se mění život v polárních oblastech. Originální komedii Frank uvidí diváci v letním kině na Pragovce 3. srpna, těžší téma zpracovává film Hranice odvahy z okupovaného Norska roku 1942, letní kino na Pragovce ho promítne 10. srpna. Následovat budou filmy Chlapi nepláčou 17. srpna, Víkend na chatě 24. srpna a Osm hor 31. srpna. Šestý ročník letního kina uzavře 7. září road movie 25 km/h

Před projekcí je vždy možno navštívit právě probíhající výstavy v Pragovka Gallery v prodloužené otevírací době. 

Více informací najdete na https://x.pragovka.com/ a https://www.facebook.com/pragovkagallery. Letní kino je zdarma.

Galerie se nachází na adrese Kolbenova 923/34a, 190 00 Praha 9.

Comments

comments

Vyhledat