Street Art Bistro nabídne art brut

George Radojčić je mimořádně nadaný mladý umělec. Narodil se v roce 1987 v Sarajevu s mentálním handicapem, žije v Praze. Odmalička miluje umění a věnuje se vlastní osobité tvorbě. Rád se zabývá spirituálními tématy, bojem dobra a zla. Maluje zahrady, zvířata, přátele, ilustruje i Karla Čapka.

 

V 17 letech byl přijat v rámci experimentu na AVU jako mimořádný student do grafického ateliéru docenta  Jiřího Lindovského. Od loňska ke činný v Ateliéru Radostné Tvorby, který nabízí uměleckou seberealizaci lidem s výtvarným nadáním, kteří jsou znevýhodněni mentálním handicapem nebo chronickou duševní nemocí.  

O jeho tvorbě v roce 2012 Monika Kotová natočila dokumentární film George bon apart, vystavuje v renomované galerii Artinbox i na dalších místech.

 

Jeho práce budou k vidění jak ve Street Art Bistru na Letné, kde je 4.6. i vernisáž, tak souběžně v sesterském multifunkčním prostorem Eco Art Salon Oway, který nabízí široké spektrum kadeřnických služeb i dalšíé péči o tělo. Pracují zde s organickou kosmetikou s holistickým přístupem OWAY, která byla i jednou z inspirací pro tento prostor, místem pro vzdělávání a výstavy.

 

Kurátorem výstavy nazvané Můj svět je Marek Číhal.

 

Výstava potrvá 4.6.-2.7.2020, vernisáž se koná 4.6. V 18 hodin ve Street Art Bistru: Milady Horákové 178/66, Praha 7. Eco Art Salon Oway najdete na adrese Francouzská 17, Praha 2.

 

George Radojčić – Můj svět

Street Art Bistro a Eco Art Salon Oway

4.6.-2.7.2020

 

https://www.streetartbistro.cz

http://ecosalonrolland.cz

http://marekcihal.net

 

Comments

comments

Vyhledat