Svet medzi riadkami je festival nejen pro novináře

Zajímá vás svět žurnalistiky? Pak si nenechte ujít novinářský festival Svet medzi riadkami,  pořádaný Katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského v Bratislavě. který se koná ve dnech 21. – 23. června.

Festival je určen pro všechny aktivní novináře i studenty žurnalistiky či jiných příbuzných oborů, a také pro všechny, kteří chtějí o žurnalistice vědět více. Vstup je zdarma, celý program naleznete na www.svetmedziriadkami.sk

Pro zájemce je připravena online registraci a rezervace míst na jednotlivé workshopy. Jelikož je počet míst limitován, doporučujeme obsadit si místo co nejdříve.

Účast na festivalu přislíbili mimo jiné například: 

Christiane Wittenbecher – německá reportérka a průkopnice 360stupňových videoreportáží. Kromě válečných konfliktů na Ukrajině či z Iráku přináší také cestovatelské reportáže, které díky virtuální realitě získávají zcela jiný rozměr.

Stephen J. A. Ward – světově uznávaný mediální etik, jehož práce výrazně ovlivnila celou globální novinářskou etiku

Tina Lee – šéfredaktorka časopisu Unbias The News, který se snaží o inkluzivní žurnalistiku a přinášení příběhů z různých částí světa bez předsudků.

Adaobi Tricia Nwaubani – nigerijská novinářka, prozaička, humoristka a esejistka, která boří předsudky o Africe a pracuje pro světová média jako The New Yorker, The Guardian nebo BBC.

Ulrik Haagerup – dánský investigativní novinář, zakladatel a ředitel Constructive Institute, který pracuje na posilování demokracie a zmírňování polarizace prostřednictvím konstruktivní žurnalistiky.

Comments

comments

Vyhledat