Tajné agenty z NDR vystřídá scénografka Nina Wetzel

Scénografie Niny Wetzel. Deutsche Oper Berlin / Foto Eike Walkenhorst
Scénografie Niny Wetzel. Deutsche Oper Berlin / Foto Eike Walkenhorst

Jen do 1. listopadu je v Goethe-Institutu možné vidět výstavu velkoformátových fotografií ze života a práce východoněmeckých tajných agentů. Od 4. listopadu zpřístupní institut ve svých prostorách na pražském Masarykově nábřeží 32 výstavu novou, věnovanou slavné německé scénografce a kostýmní výtvarnici Nině Wetzel.

„Kdysi přísně tajné snímky ze 70. a 80. let, které zobrazují zaměstnance Stasi, tedy  východoněmeckého Ministerstva pro státní bezpečnost a ukazují záběry z domovních prohlídek, maskování či z interních oslav, se ukazují být velmi populární, výstava je hojně navštěvována,“ podotýká ředitelka Goethe-Institutu Sonja Griegoschewski: „Prodloužit ji však nemůžeme, neboť už 4. listopadu otevřeme výstavu novou, věnovanou úspěšné německé scénografce a kostýmní výtvarnici Nině Wetzel. Tu česká veřejnost zná díky Pražskému divadelnímu festivalu německého jazyka, kde se představí i letos,“ dodává Griegoschewski.

 Nina Wetzel více než 25 let pracuje v prestižních divadlech a operních domech, jako jsou Schauspielhaus Hamburg, Volksbühne Berlin, Münchner Kammerspiele, Deutsche Oper a další. Dlouhodobě spolupracovala režiséry Christophem Schlingensiefem či Thomasem Ostermeierem, pro nějž navrhla scénu a kostýmy např. pro Die Ehe der Maria BraunDämonenLe Roi Lear. Průběžně spolupracuje s režisérem a spisovatelem Mariusem von Mayenburgem a v poslední době s australským režisérem Benedictem Andrewsem.

Na Pražském divadelním festivalu německého jazyka bude hostovat inscenace Im Herzen der Gewalt (Schaubühne Berlin), pro níž Nina Wetzel navrhla scénu a kostýmy. Při této příležitosti povede Nina Wetzel dvoudenní workshop se studenty scénografie na pražské Divadelní akademii.

Výstava Prostory Niny Wetzel bude v Goethe-Institutu a divadle Na zábradlí od 5. listopadu do 31. ledna. Projekt byl podpořen z Národního plánu obnovy Ministerstva kultury České republiky, financovaného Evropskou unií.
 

Nina Wetzel: Prostory

5. listopadu 2023 – 31. ledna 2024

Veřejná vernisáž: 4. listopadu, 17:00

Goethe-Institut, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1

www.goethe.de/cesko

Vstup volný 

 

Comments

comments

Vyhledat