Talentová platforma Free Cinema převádí do online podoby herecký kurz

fotky: archív Viktorie Rampal Dzurenko, fotila Viktorie
fotky: archív Viktorie Rampal Dzurenko, fotila Viktorie
V rámci tohoto intenzivního a nového kurzu platformy Free Cinema, složeného ze série on-line přednášek – filmových ukázek a praktických hereckých cvičení, se budete podrobně věnovat specifikům filmového herectví.
Společně se ponoříte do tajů tvorby přesvědčivých emocí před kamerou. Účastníkům kurzu bude umožněno vyzkoušet si pod vedením profesionální filmové režisérky hned několik rozličných technik práce filmového herce.
Kurz vám umožní hlubší a erudovanější vhled do tohoto komplexního a fascinujícího umění. Jednotlivé techniky si můžete zkusit na vlastní kůži a poznat, která technika práce herce s kamerou je vám bližší.
V první lekci začnete analýzou filmového herectví Charlieho Chaplina, které je založeno na perfekcionismu. Podrobně si představíte jeho vytříbenou hereckou techniku. Spolu s Charliem budete trénovat základní a klíčovou dispozici každého filmového herce – důkladnou koncentraci a z toho vyplývající přesné načasování každého pohybu, gesta či emocionálního výrazu. Na to budou navazovat další lekce složené z teoretických přednášek (s filmovými ukázkami) a z praktických cvičení. V rámci každého workshopu se také zaměříte na vybrané slavné herecké či režisérské osobnosti a jejich inspirativní přístup k práci s hercem před kamerou.
Kurz probíhá každou sobotu a neděli večer (celkem 8 lekcí).
Začátek v sobotu 27.3. (18:00-19:30)
Lekce si můžete zakoupit jednotlivě za 300 Kč, či celý kurz výhodněji za 2100 Kč.
Lekce probíhají přes platformu ZOOM, kurzisté vždy dostanou přístup (link) na danou lekci.
Kurz je ve slovenském jazyce.

Comments

comments

Vyhledat