Vzhůru ke hvězdám s Novoměstskou filharmonií

Mladý symfonický orchestr z Nového Města nad Metují míří do Prahy, kde se na jeden večer stane strážci galaxie a rytíři Jedi. Doslova a do písmene hvězdný program láká na strhující hudbu z pop kulturního filmu Hvězdné války a cestu po Planetách Gustava Holsta. Kapitán téhle vesmírné posádky Marek Klimeš vás vezme na Mars, Venuši a Jupiter.

Novoměstská filharmonie je osmdesáti členný orchestr s bohatými zkušenostmi s vystupováním na tuzemských (Smetanova Litomyšl) i mezinárodních (Evropský hudební festival, Musica festa Florence) festivalech, ze kterých si pravidelně přiváží zlaté medaile i další ocenění. Na svých koncertech kombinuje Novoměstská filharmonie klasickou hudbu s orchestrálními provedením skladeb z filmů a muzikálů. Ve svém domovském regionu pravidelně vyprodává koncerty a zápal jejich mladých hráčů nabíjí přítomné diváky pozitivní energií. „Do Prahy se už se moc těšíme. Ta atmosféra velkoměsta a koncertů pod širým nebem z nás vždycky dostane maximum, zvlášť když se hraje taková hudba jako třeba z Hvězdných válek. Je plná emocí, energie, romantiky… barevná a člověka doslova vtáhne do děje, i když ten film zrovna neviděl,“ doplňuje k programu ředitelka orchestru Eliška Kratěnová.

Nasedněte s nimi do vesmírného korábu v barokním prostředí Valdštejnské zahrady v Praze, kam dorazí se světelnou show a řadou dalších překvapení. Koncert se koná ve spolupráci se Senátem ČR pod záštitou senátora Jana Grulicha. 

10. června ve 20:00 tahle parta rozbuší srdce fanoušků nejen filmové hudby. Vstupenky jsou k zakoupení v síti Ticketstream: https://www.ticketstream.cz/vstupenky/vzhuru-ke-hvezdam Na viděnou a ať vás provází hudba!

Comments

comments

Vyhledat