Talentovaný student navštívil advokátní kanceláře

foto: Michal v AK Bányaiová & Vožehová
foto: Michal v AK Bányaiová & Vožehová

Možnost podívat se do vyhlášených pražských advokátních kanceláří a vyzkoušet si práci koncipienta dostal Michael, student gymnázia v Přerově, jehož snem je stát se advokátem. Bylo to v rámci projektu Rozhled neziskové organizace Nadání a dovednosti o.p.s. Již několik let se ho účastní mladí lidé z dětských domovů a pěstounské péče i ze sociálně znevýhodněného prostředí. Jedná se o čtyřměsíční mentoringový program zaměřený na volbu správné kariéry, rozvoj nadání a dovedností a následného osamostatnění se a uplatnění se na trhu práce.

Michael se do projektu Rozhled přihlásil, aby rozšířil své znalosti o pracovním životě. Spolu s ostatními účastníky absolvoval workshopy zaměřené na pracovní pohovor, komunikaci a etiketu. Setkal se s kariérními poradci, personalisty a pak ho již čekaly stáže ve vybraných advokátních kancelářích v Praze. Pondělí strávil v advokátní kanceláři Nedelka Kubáč advokáti s.r.o. a úterý pak ve společnosti Bányaiová Vožehová, s.r.o., advokátní kancelář.

„Největším benefitem, který nám program Rozhled umožnil, byla možnost stáží v námi vybraných firmách. Já, neboť se chci zabývat právem, jsem si vybral advokátní kanceláře. Jednou z nich byla společnost Nedelka & Kubáč advokátní kancelář, zde jsem potkal mnoho úžasných lidí, kteří mají dlouholeté zkušenosti v oboru hospodářské soutěže. Během mé stáže u této firmy, jsem měl možnost vyzkoušet si práci koncipienta. Od odborníků jsem také zjistil, jak taková běžná práce advokáta vypadá. Druhá společnost se jmenuje Bányaiová & Vožehová, advokátní kancelář. Tady jsem měl možnost poznat více různých odvětví práva. Pracovali zde advokáti, jež se specializují na trestní právo a obchodní právo. Byl zde i čerstvě vystudovaný advokát. Měl jsem na něho mnoho otázek, například: Na co si dát pozor při studiu? Jak vypadá studium na právnické fakultě? Co se děje po úspěšném graduování? Byla to pro mě nezapomenutelná příležitost, na kterou nikdy nezapomenu. Mnohokrát děkuji projektu Rozhled, který mi umožnil posun v mém snu o advokátovi,” zhodnotil celý projekt Michael.

„Michael v nás zanechal velmi dobrý dojem. Byli jsme příjemně překvapeni, že navzdory jeho nesnadné cestě životem dokázal v mnoha ohledech předčít řadu studentů nebo absolventů Právnických fakult s dokonalým zázemím, kteří se ucházejí o práci v naší advokátní kanceláři. Zejména jsme ocenili Michaelovo vybrané vystupování, vnímavost a zvídavý přístup.  Věříme, že z Michaela jednou bude excelentní právník. Setkání s ním nás potěšilo a jeho přístup utvrdil v tom, že podpora projektů pro děti ze znevýhodněných prostředí má smysl.,” řekla Lucie Oršulová, partnerka Bányaiová & Vožehová, adovokátní kancelář.

„Děkujeme advokátním kancelářím za čas, který Michaelovi věnovali, ale také za jejich kontinuální podporu. Jitka Linhartová z AK Nedelka Kubáč i Lucie Oršulová z AK Bányaiová & Vožehová byly za svou podporu naší organizace v říjnu nominovány na letošní ocenění Pro Bono & CSR,“ zmínila Linda Hurdová, ředitelka neziskové organizace Nadání a dovednosti.

Nezisková organizace Nadání a dovednosti má za sebou již více než 6letou úspěšnou praxi s mladými lidmi z dětských domovů a pěstounských rodin. Od tohoto roku se do projektů organizace mohou zapojit nejen mladí lidé z dětských domovů a pěstounské péče, ale i z dalších znevýhodněných skupin na trhu práce (komplikovaná situace v rodině, neúplná rodina, nemoc nebo úmrtí v rodině, špatná finanční situace, aj.).

Comments

comments

Vyhledat