TEATR NOVOGO FRONTA se vrací s novou premiérou na půdu Cross Clubu

TEATR NOVOGO FRONTA, foto pořadatel akce
TEATR NOVOGO FRONTA, foto pořadatel akce

 

TEATR NOVOGO FRONTA (www.tnf.cz)  7. 10. 2019

 

 

 

Divadelní a taneční skupina TEATR NOVOGO FRONTA, etablovaná na poli fyzického a pohybového divadla, poprvé spolupracuje s tvůrci zaměřujícími se na současnou progresivní činohru. Novou hru s názvem Objektivně je potřeba hrabat písek uvedou tvůrci 22.-25. října v prostoru Cross Attic – divadelní půdě v Cross Clubu.

 

Objektivně je potřeba hrabat písek vzdáleně čerpá z románu japonského autora Kóbó Abe Písečná žena. Autoři v inscenaci zkoumají zdánlivě jednoznačný pojem svoboda, který se rozpadá do mnoha podob – svobody vnější i vnitřní, materiální i duchovní, pozitivní i negativní, svobody naplňovat svoje tužby i svobody od tužeb.

 

„Přestože je téma inscenace velice aktuální, děj zůstává v rovině podobenství a nemá ambici explicitně komentovat jednotlivé politické kauzy dneška. Diváky provokativně konfrontujeme otázkami, které mohou vztáhnout k vlastnímu životu: O jakou svobodu vlastně stojíme? Co jsme jí ochotní obětovat? Jakou daň za svobodu platíme? Jak poznáme, že jsme svobodní?”, říká režisér projektu Šimon Stiburek.  

 

Projekt je pro Irinu Andreevu a Teatr Novogo Fronta unikátním experimentem, jelikož se jedná o jejich první inscenaci spojující fyzické a pohybové divadlo s činohrou. Na projektu se podílí např. izraelský herec a tanečník Vladimir Benderski, mladý alternativní režisér Šimon Stiburek, herečka autorského a experimentálního divadla Zdeňka Brychtová, architektka a scénografka Gabriela Pojerová, herec a hudebník Petr Šmíd a tanečník Henrique Pinto. 

 

PREMIÉRA 22. 10. ve 20:00

Reprízy 23., 24. a 25. 10. vždy od 20:00

Vstupenky zde 

Událost na FB zde

 

Comments

comments

Vyhledat