Televize NAŽIVO nově spouští Multikameru

Cirk La Putyka Roots Foto Tomáš Třeštík
Cirk La Putyka Roots Foto Tomáš Třeštík

Živá kultura! Pamatujete se na ni ještě?

I když to může vypadat, že dočista zmizela, jenom hledala nový domov.

 

Nová Televize NAŽIVO vysílá od 20. listopadu živě divadelní představení, koncerty i pořady pro děti. Nově mohou diváci některé pořady v archivu na platformě filmnazivo.cz vidět z pohledu multikamery, tj. mohou prostřihávat autorský záběr s pohledy dalších kamer umístěných například na kostýmech herců či hudebníků.

Celý prosinec měl na Jatkách78 původně patřit inscenaci Roots Cirku La Putyka. Ta vznikla jako druhá část trilogie Family Roots in Black Black Woods režiséra Rosti Nováka ml. v berlínském divadle Chamäleon a vypráví skrze osobní příběhy poetickou i drsnou historii cirkusového umění. 7. prosince od 20.00 ji Televize NAŽIVO uvede v přímém přenosu v unikátním formátu Film Naživo.

Rána ve všední dny od 7.30 do 7.50 a v reprízách po celé odpoledne (14:00, 16:00, 18:00) budou na Televizi NAŽIVO patřit tradičně Domanéži, kde si děti mohou protáhnout těla a procvičit cirkusové techniky.

Pro ty, kteří živé přenosy v prvních deseti dnech vysílání nestihli, nově Televize NAŽIVO vysílá také reprízy jednotlivých pořadů, například Divadlo Naživo — Macbeth – Too Much Blood / Divadlo Na zábradlí, Kabaret Pot a Lesk — Launch, Film Naživo — Lenka Dusilová & Aid Kid nebo Divadlo Naživo — Proton!!! / Vosto5.

 

MULTIKAMERA

Televize NAŽIVO je vedle svého smyslu a obsahu výlučná svými vizuálními formáty, které  vychází z tvorby režiséra Viktora Tauše a kameramana Martina Douby. Nová aplikace multi kamera umožňuje divákům v odložené sledovanosti na www.filmnazivo.cz prostřihávat autorský záběr s pohledy dalších kamer. V případě divadla, cirkusu a tance jde o kamery instalované v kostýmech herců. Divák tak může prožít akrobacii z pohledu performera nebo s hercem během představení odejít do šatny a čekat na další výstup. V případě koncertů jde o kamery snímající jednotlivé hudebníky. Divák tak bude moci koncert sledovat skrze zvoleného hudebníka hrající na specifický nástroj a studovat jeho hru. “Fascinuje mě možnost prozkoumávat potenciál kinematografie coby součásti živé kultury. Je to čas počáteční hravosti, ve světě nesvázaném zkušeností a z ní vzešlými konvencemi. Věřím, že se nám právě díky kinematografickému pohledu na živou kulturu daří divákům zprostředkovat skutečně emocionální, sdílený prožitek a radost, kterou kinematografie i živá kultura jsou pro mne především,” říká Viktor Tauš.

 

O víkendu také Televize NAŽIVO uvedla v rámci svého přímého přenosu první naživo inscenovanou reklamu. Sehrálo ji 15 herců a jejich 10 psů v režii divadelníka Petra Formana reklamu pro českou značku psího krmiva Brit. Na netradiční reklamu se můžete ze záznamu podívat zde: https://www.facebook.com/filmnzv/videos/210588677355012.

 

Televize NAŽIVO začala vysílat 20. listopadu 2020 v multiplexu č. 23 v reakci na vládní opatření zcela omezující uvádění živé kultury. Zakladateli jsou spřátelené soubory Cirk La Putyka, Jatka78 a společnost HEAVEN’S GATE režiséra Viktora Tauše. Televize NAŽIVO nabízí aktuální živou divadelní, hudební i dětskou tvorbu. Snaží se tak propojit živou kulturu s diváky u obrazovek. Unikátní formáty a specifický kinematografický jazyk definuje jedinečnost zážitku, jenž se stává alternativou živé kultury. Vše, co divák vidí, se odehrává naživo, teď a tady. Uvidí každý přešlap, přeřek, omyl, ale také pocítí adrenalin performerů, když dělají salto, dech zpěváků či společné štěstí po odehraném představení. Veškeré pořady je možné zhlédnout také v tzv. odložené sledovanosti za poplatek na platformě www.filmnazivo.cz, polovina příspěvku putuje jednotlivým souborům a polovina na vznik nových pořadů.

 

Více informací na www.nazivo.art.

 

Televize NAŽIVO vysílá pod záštitou ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

Děkujeme za podporu Ministerstvu kultury České republiky a za důvěru Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Ze srdce děkujeme všem, kteří nás celou dobu podporují!

Comments

comments

Vyhledat