TERRA LITERA: NOVÝ POŘAD O AKTUÁLNÍM DĚNÍ V NĚMECKÉ LITERATUŘE

Německý dramatik Akın Emanuel Şipal. Foto Katja Strempel
Německý dramatik Akın Emanuel Şipal. Foto Katja Strempel

Co se aktuálně děje na německé literární scéně? Co si myslí současní němečtí autoři a jakými tématy se zabývají? Goethe-Institut uvádí novou literární řadu Terra litera. První pořad, jehož hostem bude výrazný německý dramatik Akın Emanuel Şipal, se v online prostředí platformy Zoom uskuteční 8. dubna od 19:00. 

 

„Nová literární řada si všímá mladých německých autorů a autorek, kteří se neuzavírají před světem. Zajímá nás přitom nejen jejich literární tvorba, ale i jejich občanské postoje, které ji ovlivňují,“ komentuje Monika Loderová z Goethe-Institutu. 

 

Hostem prvního dílu Terry litery bude ve čtvrtek 8. dubna německý dramatik, režisér a herec Akın Emanuel Şipal (*1991). O jeho tvorbě, o trendech v současné německé dramatice, o hledání stop turecké rodiny ve střední Evropě a o vizi Evropy s ním bude diskutovat dramaturgyně a překladatelka Viktorie Knotková.

Setkání s nastupující generací německých autorů a autorek nabídne Goethe-Institut každý druhý měsíc.

Setkání s nastupující generací německých autorů a autorek nabídne Goethe-Institut každý druhý měsíc, a to v německém jazyce s českým tlumočením. Více viz www.goethe.de/cesko/terralitera. Partnerem literární řady Terra litera je literární měsíčník Host.  


Co? Terra litera: Akın Emanuel Şipal

Kde? Online přes platformu Zoom, viz www.goethe.de/cesko/terralitera  

Kdy? Čtvrtek 08|04|2021, 19:00

 

Comments

comments

Vyhledat