VIDEO: Lowmoe – Let’s Just Not

Lowmoe, foto Eliška Lubojatzká
Lowmoe, foto Eliška Lubojatzká

Opavský studentský projekt Lowmoe vydává nové video natočené v Ostravě.

„Video vyznačující se vhs estetikou zobrazuje jedno ráno v ponurém prostředí ostravského sídliště,“ dozvěděli jsme se pd kapely. „Neměnnost scenérií, letargie a zrnění stav, kterého se bojíme nejvíc –⁠ že všechny naše následující dny budou naprosto stejné jako dnešek – zde v době všeobecného tlaku na produktivitu a kreativitu oslavujeme,” říká Nela Bártová o videu z místa, které významně ovlivnilo rozjezd původně opavské kapely. 

Video, na kterém spolupracovala studentka FAMU Lucie Ščurková, je k vidění na YouTube kanálu Lowmoe, koukněte se s námi.  

 

O kapele slovy kapely:

Lowmoe vzniklo jako sólový projekt na jaře roku 2015 v Opavě pod názvem ​Creaticity.​ Po dvou letech úvodních ambientních počinů vyšlo EP Authentique už pod novým jménem a krátce na to se k projektu připojila Nela Bártová. Debutové album ​Downtemple ​vyšlo v lednu 2019. Hudba na hraně downtempa, ambientu, techna nebo hip hopu hrála na intenzivní atmosféry a dekonstrukce kompozicí. Druhé řadové album ​Recalibrate ​posouvá hudbu do tanečnější a zároveň temnější polohy. Album vyšlo u pražského labelu XION, digitálně a na kazetách.

Lowmoe za sebou mají řadu klubových koncertů a hudebních festivalů. V minulosti si zahráli například na Colours of Ostrava, Besedě u Bigbítu, Rosničce, v Crossu, Kabinetu, na Altenburgu i v Bajkazylu.

Štěpán je absolventem University of Glasgow a současným studentem produkce na FAMU. Je také polovinou elektro-rap dua Sekvoye. Nela je studentkou FaVU v Brně, její tvorba se pohybuje na pomezí videa, instalace, čteného textu a hudby. Má za sebou řadu výstav a letos bude vydávat knížku s AV prvky rozšiřující realitu sbírky u vydavatelství Bílý Vigvam.

Comments

comments

Vyhledat