The Smile odehráli v Karlíně fajn koncert

The Smile by ALEX LAKE INSTA CREDIT @TWOSHORTDAYS
The Smile by ALEX LAKE INSTA CREDIT @TWOSHORTDAYS

Skupina složená z členů Radiohead a Sons of Kemet, The Smile, předvedla své kvality pražskému publiku v podstatě krátce po svém vzniku. Sami upozorňovali na to, že mají odehráno teprve doslova pár koncertů a jejich album digitálně vyšlo teprve 13. května, na vinyl stále čekáme. 

 

koncert The Smile ve Foru Karlín, foto jk

 

Debutové album A Light For Attracting Attention se dá streamovat a předobjednat.

Koncert ve Foru Karlín patřil mezi velmi povedené: Thom Yorke a Johnny Greenwood z Radiohead plus bubeník Tim Skinner ze Sons of Kemet možná nemají miliony skladeb a jsou jenom tři (pouze na jednu skladbu si přizvali předskokana, saxofonistu Roberta Stillmana, což bylo přátelské gesto více než hudební skvost), ale jsou to muzikanti par excellence. Skvěle spolu komunikují, ale zůstává to v kategorii poslouchatelná hudba, ne exhibice virtuozů.

Na velmi potemnělé scéně odehráli zasněný, hudebně bohatý koncert pro senzitivní duše. Johnny Greenwood potvrdil, že je dobrý kytarista a Thom Yorke kromě zpěvu a piana hrál i na baskytaru, což činí už od teenagerských let, jen se to tolik neví.

Bylo to celkově velmi kreativní, introspektivní, svobodné a chytré vystoupení. Spousta abstraktních plocha spletenců ale držela pohromadě jako poslouchatelná hudba, která návštěvníky odměňuje. Navíc měl koncert skvělý čirý zvuk, jehož průzračnost přidala na radosti a výborném dojmu z večera.

Bylo to krásné a mile podivínské. Pokud budete v létě cestpvat po Evropě, možná byste je mohli zkusit chytit na některé ze zastávek turné: náš tip na mimořádný zážitek je slavný amfiteátr v sicilské Taormině. Před naším letopočtem tu bojovali gladiátoři, teď se tu dají zažít hudební skvosty.

 

The Smile by ALEX LAKE INSTA CREDIT @TWOSHORTDAYS

Instagram

Twitter

Facebook

https://thesmiletheband.com

Comments

comments

Vyhledat