Tindersticks: nedělní chvilka poezie

Tindersticks Woven Credit Suzanne Osborne, Steve Gullick, Christoph Agou
Tindersticks Woven Credit Suzanne Osborne, Steve Gullick, Christoph Agou

 

Oblíbení mistři melancholie slaví profesní jubileum. Přijďte jim 17. 7. pogratulovat. Dárky ovšem rozdávají oni. 

Když tu hráli v roce 92 prvně, jako předkapela Nicka Cavea, šlo tehdy o jejich vůbec první koncert mimo Britské ostrovy. Nyní se v Praze, se kterou jsou prolnuti mimo jiné i prostřednictvím zdomácnělého klávesisty Davida Boultera, objeví již pojedenácté, z čehož popáté v přívětivém prostoru Divadla Archa. U čísel a statistik nejsme náhodou, skupina kolem Stuarta A. Staplese, jehož měkce sytý hlas si nespletete, se totiž prostřednictvím aktuálních koncertů ohlíží za dosavadní kariérou a slaví v plné síle krásné třicetiny. 

Ideální přípravou na nedělní průřezový koncert nemusí nutně být jen letošní best-of výběr Past Imperfect. Tam totiž hrozí, že začnete přemítat, proč právě váš oblíbený song na kompilaci chybí. Doporučujeme spíše ponořit se do bohatého online archivu, (https://elsantuariodelosburros.com) který historii „Sticks“ mapuje skrze známé i raritní fotky, videoukázky, komentáře a vzpomínky aktérů, a nabízí zajímavosti k nahrávkám, konkrétním vystoupením nebo třeba artworku (věděli jste např., kdo – a proč – je na obalu alba Simple Pleasures?).    

Ať už pro nás v neděli vyberou „best of“ jakékoli, dosavadní koncerty slibují vskutku sváteční zážitek. „Nikdy jsme nezněli lépe, každý večer je pro nás plný silných emocí, fungujeme navíc výborně muzikantsky i lidsky,“ pochvaluje si atmosféru v kapele Staples. A i když zatím poslední, dvanácté řadové album, se jmenuje Distractions, nenechte se ničím rozptylovat a pojďte být u toho. Posledních pár vstupenek ještě na stránkách Archy (https://divadloarcha.cz/cz/program/detail/2441/2022-07-17-tindersticks-1) mají. Naši milí Tindersticks, těšíme se na setkání, k narozkám přejeme vše nej a jen tak dál!    

 

Comments

comments

Vyhledat