Tip na audioknihu: Neuromancer

„Letos slaví Neuromancer čtyřicet let od svého vydání, a přestože se dočkal už dvou českých překladů, dosud u nás nevyšla žádná audioverze. Zpracovat legendární a průkopnický text bylo výzvou samo o sobě, nehledě na náročnou formu, která vyžadovala precizní přístup. Nahrávali jsme tři měsíce, obálku zdobí ilustrace brazilského výtvarníka Josana Gonzaleze. Vydání první audioknihy ze série (trilogie) Sprawl jsme naplánovali coby šestistý titul našeho vydavatelství“ vysvětluje pozadí projektu Martin Pilař z OneHotBook. Vydáním šestistého titulu vydavatelství potvrzuje svou přední pozici na českém audioknižním trhu, kterou dokládají i opakovaná vítězství ve výročních oborových soutěžích.

Zvolený titul americko-kanadského spisovatele Williama Gibsona je dnes považován za pionýrské dílo žánru zvaného kyberpunk a současně za jeden z nejvýznamnějších románů konce minulého století. Zachycuje divoce se měnící svět pod tlakem moderních technologií. Kniha se prodala v milionových nákladech, získala zásadní žánrová ocenění a inspirovala mnoho tvůrců včetně těch filmových (viz např. Matrix). U nás ji převedl do češtiny nejprve Ondřej Neff a posléze Josef Rauvolf, jehož překlad OneHotBook zvolil. Zběsilou kybernetickou jízdou provází magnetický hlas Jana Teplého v režii Víta Maloty, zarámovaný expresivní hudbou Jana Nerudy, čerpající z rocku a elektroniky.

Audiokniha Neuromancer s doslovem Ondřeje Neffa vychází 15. února 2024 jako CD mp3 (439 Kč) a jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí (399 Kč).

Comments

comments

Vyhledat