Tip na výlet: Akce v Plzni pro rodiny neskončily

foto via visitplzen.eu
foto via visitplzen.eu

Tip na výlet: Akce v Plzni pro rodiny s dětmi prázdninami neskončily.
Až do konce října návštěvníci využijí i zvýhodněnou Rodinnou kartu

Ačkoliv jsou letošní letní prázdniny u konce, nadcházející podzimní dny
a zejména víkendy stále svádějí k výletování a návštěvě zajímavých akcí. V západočeské metropoli Plzni se rodiny s dětmi rozhodně nudit nebudou – užijí si vycházky městem plné bájí a pověstí, o druhém zářijovém víkendu zažijí historický letecký den a nadcházející víkend přenese centrum Plzně v rámci Dnů vědy a techniky do vědecké laboratoře.

Bude toho ale mnohem víc…

Až do konce října si návštěvníci Plzně z řad rodin s dětmi mohou pořídit unikátní Rodinnou kartu Visit Plzeň Card, která jim umožní návštěvu čtyř TOP turistických atrakcí během 48 hodin za zvýhodněnou cenu 1299 Kč. Dva dny v Plzni jsou totiž akorát na to, aby si všichni dostatečně užili návštěvu všech zapojených míst – zoologické zahrady, DinoParku, Techmania Science Centra i Muzea loutek. Pokud všechna zmiňovaná místa navštívíte, ušetříte díky Rodinné kartě téměř čtvrtinu, než kdybyste si kupovali jednotlivé vstupenky (rodinné vstupné do všech čtyř objektů stojí 1620 Kč).

Návštěvu plzeňských atrakcí můžete doplnit účastí na některé ze zajímavých zářijových akcí. V první polovině září máte letos poslední příležitost užit si procházku historickým centrem Plzně po stopách plzeňských bájí a pověstí. Ať už vás bude provázet středověký alchymista či divoženka Jikalka, dozvíte se spoustu zajímavých legend nejen o skrytých pokladech. Ojedinělé procházky se konají 1., 8. a 15. září, začátek prohlídek je vždy v 18 a 19:30 hodin. 

O víkendu 8. – 9. září zažijete na letišti v Plzni – Líních velkolepou oslavu 100 let plzeňského letectví. Dobová podívaná, jejímž vrcholem bude fiktivní letecká bitva z konce druhé světové války mezi německými a americkými letci, nadchne děti i rodiče.

Jinou, ale neméně atraktivní podívanou nabídnou o týden později 14. – 15. září Dny vědy a techniky, kdy se plzeňské centrum promění ve vědeckou laboratoř. Třicet expozic představí vědecké obory z netradičního úhlu pohledu a přesvědčí vás, že se vědy nemusíte bát. V ulicích města narazíte na experimenty a pokusy, z nichž si některé budete moci zdarma sami vyzkoušet.

Další informace k nadcházejícím akcím pro rodiny s dětmi v Plzni i vše potřebné k plánování výletu do Plzně a okolí najdete na www.plzenprodeti.cz.

 


www.visitplzen.eu

 

 

Comments

comments

Vyhledat