Tip na výstavu: Michal Ožibko v Kampusu Hybernská

Výstava dvou zcela nových cyklů velkoformátových portrétů autora, který je na naší současné výtvarné scéně nejčastěji spojován s tvorbou hyperrealistických pláten. Na obrazech pracoval přes rok a název výstavy kriticky a současně sarkasticky odkazuje ke stále větší komoditizaci umění.

Svou první olejomalbu vytvořil ve 14 letech. Na střední průmyslové škole se dostal ke graffiti, které později ovlivnilo formáty jeho současných prací v médiu klasického závěsného obrazu. Tatáž „zkušenost ulice“ radikalizuje i Ožibkův náhled na to, co se může stát skutečným (nyní již nikoli jen výtvarným)

a obsahovým motivem, námětem obrazu. Jeho malířský projev tenduje k fotorealistické a až hyperrealistické vizualitě, přesto se pouští i do čistě nefigurativní polohy. Tematicky se Ožibko ve svých dílech zabývá zobrazováním tradičních kompozic běžných předmětů či historicky ukotvených témat a ikonografií, které nově redefinuje a zasahuje do souvislostí, které mají často jak existenciální charakter, tak i kulturní, společensko-duchovní přesahy.

Michal Ožibko –

Prodej 3+2, 19 m2
(přízemí) Praha 1

 

kurátor: Petr Hájek


grafika k výstavě: Eva Hanzalová

 

 

Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1

Comments

comments

Vyhledat