Tipy na dárky VI.

ADRA
ADRA

Poslední díl našich tipů na dárky. Veselé Vánoce!

 

Kniha: Tři kapitoly

Daniel Hradecký. Listen, Praha. Vítěz „Palmknihy Litera za prózu“ v roce 2021
Hlavní postavu své trilogie (Dumdum – Výlety s otcem – Vikštejn) Hradecký pojmenoval Gustav, z mnoha poznámek v knize je však zřejmé, že jde o prózy autobiografické. Občasnou bezejmennou radostí je pro Gustava pěší cesta chladným, zostřeným jitrem po skončené třetí noční směně s vidinou dvou a půl volného dne, které taky prochodí. Hradecký precizně, téměř s umanutostí popisuje a následně analyzuje mezilidské vztahy, jejich pevnost i patologie, oblasti stínu své vlastní osobnosti a (z důvodů neexistence výstižnějšího pojmu) jev označovaný jako láska.

Tri Kapitoly Hradecky

 

 

Kniha: Safíroví ledňáčci a Glutaman

Bogdan Trojak. Ilustroval Jindřich Janíček. Baobab, Praha/Tábor. Vítěz „Litera za knihu pro děti a mládež“ v roce 2021. Nápaditá dobrodružná fantasy o neohrožené pražské partě Safírových ledňáčků. Básníka, překladatele, pěstitele a propagátora autentických vín Bogdana Trojaka inspirovala k psaní otcovská role, dvě z pěti postav, obdařených zvláštními schopnostmi, nesou jména jeho dětí. Bojují proti všepožírajícímu zlu v osobě s příznačným jménem Glutaman. Knihu v měkké vazbě se zářivě modrým ledňáčkem vypravil Jindřich Janíček bohatým ilustračním doprovodem, každé čtyři strany kreseb jsou uvedeny úryvky z románu ve verneovském stylu.

Safirovi Lednacci Trojak

 

 

Kniha: Shakespearova Anglie – portrét doby

Martin Hilský. Academia, Praha. Vítěz „Magnesia Litera Kniha roku“
Monografie Martina Hilského přibližuje alžbětinskou společnost. Ve třech rozsáhlých celcích Lidé a společnost, Každodenní život, Imaginace, mentalita a řeč úspěšně vnáší řád do chaosu doby. Dějiny každodennosti jsou zaznamenány vždy poutavě a v překvapivých detailech: jak lidé jedli, bydleli, milovali a umírali. Jak žili herci, žebráci či prostitutky, jak rozuměli sobě samým a proč plakali. Kniha je vrcholem Hilského celoživotního zájmu o dílo Williama Shakespeara a významným přínosem pro naši znalost alžbětinské kultury.

Shakespearova Anglie Hilský

 

 

Kniha: Černý a bílý

Komiksové zpracování životní cesty Bobbyho Fischera, který je v šachovém světe považovaný za legendu, mimo šachové kruhy pak za určitý symbol epochy studené války. Fischer, zázračné šachové dítě, se v patnácti letech stal nejmladším americkým velmistrem všech dob. V roce 1972 hrál o titul mistra světa s ruským velmistrem Borisem Spasským – a jejich souboj v éře vrcholícího soupeření USA a SSSR se stal legendou.

Nikdy předtím nebyla šachům věnována taková pozornost – a Bobby Fischer se v devětadvaceti letech dostal na úplný vrchol. Pak ale následoval nezadržitelný pád: projevila se u něj duševní choroba, stal se silně paranoidním a zcela se oddal různým fantastickým konspiračním a antisemitským teoriím, což bylo o to bizarnější, že byl sám židovského původu. Jeho spory s americkými úřady došly dokonce do bodu, že veřejně schvaloval útoky na New York z 11. září 2001. V USA mu hrozilo zatčení, a tak strávil zbytek života v různých zemích světa jako uprchlík.

Zemřel v ústraní na Islandu. Bobby Fischer, výjimečný šachista, se tak z první globální šachové celebrity a americké kulturní ikony stal psancem a podivínem. Komiksové zpracování jeho životních osudů proto překračuje svět šachu a stává se i svědectvím o bouřlivém období studené války. https://www.grada.cz

 

Černý a bílý

 

Hmyzí domek – DIY stavebnice

Už jste někdy přemýšleli, jak pomoci vaší zahrádce od škůdců úrody bez chemikálií? A co kdyby se naopak vaše úroda ještě zvětšila? Odpověď je snadná. Sestavte si sami hmyzí domeček – vaše zahrádka vám poděkuje! Stavebnice obsahuje prkýnka s předvrtanými otvory, vruty a pletivo. Domeček předpřipravila integrační dílna, která vytváří pracovní příležitosti pro lidi s duševním onemocněním, a sice ze zbytkových odřezků dřeva, které by se jinak stalo odpadem. Hmyzí domek pořídíte na www.nakupnadobro.cz za 269 Kč.

Hmyzí domek_Kokoza

 

Kouzelná slepice – jedna slepice, která plní tři přání

Darujte na Vánoce slepici. Myslíme to vážně. Vrtá vám hlavou, proč? Protože jedna slepice, rovná se tři přání. Zní to jako pohádka, jenže tenhle příběh se opravdu stal. Jistá africká rodina dostala na první pohled úplně obyčejnou slepici. Jedné mámě se ale díky ní záhy splnilo přání pořádně nakrmit své děti, které měly kromě jídla radost i z toho, že konečně mají zvíře, o které se mohou starat. A když časem přibyl kohout a hejno se rozrostlo, přání se splnilo i otci, který vždycky chtěl být obchodníkem a díky vejcím se jím mohl konečně stát. Na začátku byla zdánlivě obyčejná slepice, z níž měla nakonec radost celá rodina. Kouzelnou slepici zakoupíte na www.nakupnadobro.cz za 100 Kč. 

ADRA

 

 

Koš na dětské hračky

Designový ratanový koš na dětské hračky, složené deky nebo špinavé prádlo může být také krásným doplňkem do bytu. Ručně vyrobený z přírodních materiálů, které jsou nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také splňují nejpřísnější certifikace spravedlivých pracovních podmínek. Koš (nejen) na dětské hračky zakoupíte na www.nakupnadobro.cz za 1299 Kč. 

White Sage

 

 

Ručně vyráběné hodiny

Limitovaná edice minimalistických hodin z české březové překližky. Moderní zemité odstíny si padnou do oka s každou domácností. Respekt k ekologii se odráží v materiálech, ale i ve výrobě české truhlářské dílny, která hodiny s respektem k přírodě a s láskou ručně vyrobila. Ručně vyráběné hodiny jsou k zakoupení na www.nakupnadobro.cz za 3107 Kč. 

Ateliér paletky

 

 

Osobní čistička do kanceláře i na noční stolek

Osobní čistička vzduchu Dyson Pure Cool Me distribuuje osvěžující vyčištěný vzduch díky utěsněnému HEPA filtru v kombinaci s vrstvou aktivního uhlí. Společně zachycují plyny a 99,95 % ultrajemných částic od velikosti 0,1 mikronu ze vzduchu, včetně pylů, sporů plísní, roztočů, odumřelých částí kůže i srsti zvířat… Nová technologie Dyson Core FlowTM vytváří stabilní proud čistého vzduchu a umožňuje jeho nasměrování přesně tam, kde je potřeba. Čistička je navíc velmi tichá, takže vás nebude rušit při práci ani při spánku. Zakoupíte na: www.dyson.cz

Dyson

 

Čištění a tonizace s výrobky PHYRIS

Pouze čistá pleť může být krásná a zdravá. Čištění a tonizace s výrobky PHYRIS jsou spojeny s příjemným rituálem, který je neoddělitelnou součástí moderní péče o pleť. Vánoční balíček je zabalený v dárkové tašce v odstínu jemné růžové a je provázaný lesklou zeleno-tyrkysovou stuhou. Inspirujte se něžností. Obsah dárkového balíčku: Milky Cleanser, Hydro Tonic, Arabesque Makeup nebo pudr jako dárek zdarma. Zakoupíte na: www.viviane.cz

Phyris

 

 

Comments

comments

Vyhledat