Tipy na výstavy v Pragovka Gallery

foto: www.pragovka.com
foto: www.pragovka.com

Tomáš Ruller / The White Room
29. 8. V 18.00 proběhne v rámci výstavy „DIALOG PRAHA / LOS ANGELES“ (1989)
Projekce video-dokumentu (cca 30 min) ze zahájení výstavy v Lidovém domě ve Vysočanech a symposia Otevřeného Dialogu v kulturním středisku Gong, procházka k oběma lokalitám, prezentace dokumentů a vzpomínek, a volná peripatetická rozprava.

Výstava potrvá do 10. 9. 2019

Burn my tent till the rent
Atmosféra přibližující otevřené dějství, čas na piknik v útrobách staveniště. Konečně zabloudit do jiné struktury, zpoza pozlátko, být na místě po konci, bez děje.

Prostor na hranici začátku, v krajině rozpracovanosti, jeviště krize. Divadlo zavřelo, procpat se tam, odpočinout. Zrelaxovat za dohledu, rozjímání bez obsahu, myslet to vážně. Cítit přírodu v betonu, pompéznost z bankovního převodu.

Recyklace, jako BIO vědomí vyšší třídy, možnosti bez prostředků, být hravý a přesto zůstat cool.

Vystavující: Tatiana Nikulina, Tomáš Bryscejn
Výstava potrvá do 10. 9. 2019

Labyrinth
Výstava Labyrinth vychází z pocitu nemožnosti dospět k vytouženému cíli, nejasně tušenému za vzdáleným horizontem. Společný projekt dvacítky současných i bývalých studentů ateliéru Digitálních médií a jejich pedagogů Michaely Thelenové a Radka Jandery je však jasným vyjádřením, že k cíli, k dosažení vlastní pozice, místa, zařazení, výrazu a názoru dojít lze. I když se cesta vždy znovu ztrácí a poté opět zjevuje, což je nejpřesnější vyjádření dynamiky a charakteru umělecké práce v tomto ateliéru. I když cíl a jeho obrysy jsou stále nejasné, výsledek je jasný a čitelný. Vystavená díla jsou pokusem vyrovnat se s rozporuplnou minulostí, se současnou společenskou krizí a vyjádřením touhy obstát v nejisté budoucnosti. Díla vznikla detailním zkoumáním toho, co nás s historií spojuje a toho, jak ji lze akceptovat, hledáním identity jednotlivce i kraje, pohybem v labyrintu světa, jak je nám dnes známý.

Umělci: Miroslav Hašek, Julie Hrnčířová, Radek Jandera, Moře Klidu, Jakub Korselt, Martin Krupa & Lucie Růžičková & Klára Kelovská, Klára Míčková, Alexandra Naušová & Simona Patelisová, Barbora Ondřichová, Gabriela Prochazka, Anna Roubalová & Karolína Votýpková & Terezie Adamová, Marie Sheerbaumová & Gabriela Kronďáková, Petra Sklenářová, Barbora Šimková, Michaela Thelenová, Hana Vysloužilová.

Kurátorka: MgA. Tereza Nováková
Výstava potrvá do 10. 9. 2019

Kosmos Open Hours
Pro uměleckou praxi Kathariny Marszewski je typická potřeba reagovat na konkrétní situace / prostředí / lidi. Inspiraci nachází v interakcích, které mohou být zároveň velmi praktické i transcendentní. Dlouhodobě pracuje a experimentuje se sítotiskem na různých materiálech, od klasického papíru přes látky až po PVC. V poslední době zájem o toto umělecké médium nabírá zpravidla formu tvorby limitovaných autorských kolekcí ženských oděvů prezentovaných formou performance. Výstavě Kosmos Open Hours bude předcházet umělecký výzkum v lokálním prostředí, jehož výstupem bude vytvoření nového uměleckého díla – objektu / kostýmu / oděvu (či oděvů) které bude následně instalováno v galerii.

Výstava potrvá do 10. 9. 2019

Comments

comments

Vyhledat