Tolstoys příběh svého druhého alba odstartovali fingovanou svatbou v Berlíně

Tolstoys - foto Samuel Alexander Petráš
Tolstoys - foto Samuel Alexander Petráš

 

Bláznivou fake svatbu v Berlíně zorganizovali Ela Tolstova a Michal Smetana z kapely Tolstoys. Během natáčení videoklipu ke skladbě Describe My Name byli ve svatebních šatech natolik autentičtí, že jim lidé na ulici uvěřili a gratulovali. Respektovaní berlínští producenti Drew Deal a Zino Mikorey přispěli k dokonalé zvukové podobě singlu, kterým v Praze žijící ústřední dvojice Tolstoys začala odvíjet příběh svého druhého alba Mirror Me

 

Písně na nové album Tolstoys, na němž kapela pracuje se starými syntezátory Casio, bezpražcovou basou a přiznává ovlivnění Kate Bush, vznikaly na trase mezi dřevěnicí v Nízkých Tatrách, kde Tolstoys nahrávali instrumentální část alba, a Berlínem, kde album dokončili a nahrávali zpěvy. Část desky důsledkem pandemie hudebníci složili také během konferenčních hovorů přes Zoom. Hlavním tématem prvního singlu z nové desky Tolstoys je pouto dvou lidí, které přesahuje fyzický svět, a jejich společný útěk do světa fantazie. Po každém snu ale následuje návrat do reality. Takové rozuzlení má i nový videoklip kapely Tolstoys.

 

Během nahrávání zpěvů na nové album se Ela Tolstova a Michal Smetana v Berlíně seznámili s mladou fotografkou Thi Thuy Nhi Tran, s níž během jednoho dne vymysleli koncept videoklipu, který autorka natočila na starou VHS kameru. „Nejdražší položkou našeho zábavného improvizovaného natáčení byly lístky na vyhlídkovou plavbu lodí. Svatební šaty v sekáči mě stály 1 Euro a oblek pro Michala 10 Eur,“ říká Tolstova. „Pravdivě popsat jméno se dá pouze s citovým zabarvením, a to se většinou spojuje s konkrétní osobou, tedy pravdivě popsat mé jméno dokáže jen někdo, kdo mě důvěrně zná. O tomto propojení je celá píseň. O místech, která jsou tajná a o kterých vědí jen dva nejlepší přátelé nebo milenci, pro něž jsou speciální a na která spolu mohou uprchnout před světem,“ upřesňuje autorka, která si Berlín oblíbila natolik, že se tam od září odstěhuje a začne studovat populární hudbu na BIMM Institute Berlin.

 

Do vydání desetiskladbového alba, které Tolstoys plánují na 22. února 2022, kapela vydá celkem pět videoklipů, každý s jiným talentovaným mladým vizuálním umělcem. Další videoklipy představí po vydání desky. „Rádi propojujeme hudbu s vizuálním uměním. Proto jsme se rozhodli vytvořit netradiční koncept – sérii 10 klipů na každou píseň z alba. Vždy s jiným vizuálním umělcem, který si mohl vybrat píseň i způsob jejího zpracování,“ uzavírá Tostova. Ke každému singlu bude k dispozici také merchandising, ke skladbě Describe Me unikátní prsteny od britské umělkyně Molly Ashman.

Bio

Tolstoys je bratislavská kapela okolo zpěvačky a skladatelky Ely Tolstove a baskytaristy Michala Smetany, kteří oba žijí v Praze. Díky debutu Botanika (2017), na němž hudebníci úspěšně rozvíjí schéma dream popu s prvky akustické hudby a elektroniky, se kapele podařilo úspěšně etablovat na slovenské i české scéně. V období mezi oběma alby Tolstoys vydali tři singly, Olivy, Tempo a Tri mestá. Druhé album Mirror Me vyjde 22. února 2022 opět u labelu Slnko Records. Tolstoys dále tvoří Pavol Rehák (klavír), Matej Herceg (bicí, perkuse), Michal Smetana (kontrabas/baskytara), Frederika Camastra (housle) a nově také druhý bubeník Dominik Demčák.

https://tolstoys.sk

Videoklip ke skladbě Describe My Name:

Comments

comments

Vyhledat