Tradiční výstava Pavla Kantorka bude letos dost netradiční

Foto: archiv centra InGarden
Foto: archiv centra InGarden

Pavel Kantorek se u nás proslavil především jako skvělý kreslíř a humorista. Jeho tvorbu se již nějaký čas snaží přiblížit školící a kulturní centrum InGarden. To každoročně připravuje prodejní výstavu jeho kreseb v pražských Strašnicích. Díky současné situaci způsobené koronavirovou pandemii, se tato tradiční akce letos uskuteční dost netradičně. Pokud se na crowdfundingovém serveru HitHit.cz povede vybrat dostatek financí, proběhne alespoň virtuálně.

Hlavním cílem tohoto projektu je dodržení tradice i v současné době, která je nejen pro kulturní akce velice nepříznivá. „Prostřednictvím výstavy chceme zavzpomínat na Pavla, světově uznávaného kreslíře a výborného člověka. Nenecháme se vykolejit současnou situací a vše tentokrát uděláme virtuálně. K tomu ale potřebujeme pomoc. Tu hledáme prostřednictvím sbírky na HitHitu, kde si fanoušci mohou zakoupit nejen lístek na výstavu, ale i další zajímavé odměny,“ vysvětluje Barbora Horešovská z InGarden.

Výstava je natočena kamerou v reálném prostředí. Vedle klasických výstavních desek, zde budou k vidění i některé originály. „Vše si budete moci prohlédnout na vlastní oči. Po zakoupení vstupu dostanete unikátní kód, který vám výstavu otevře. Výstava by měla být zahájena v květnu a trvat bude až do září. Nám, kulturnímu centru InGarden, vybrané peníze pomohou nejen připravit podklady a zrealizovat virtuální výstavu, ale také uhradit nájem a náklady spojené s přežitím doby, kdy nemůžeme pořádat jiné akce,“ popisuje Barbora Horešovská.

Projekt lze nyní podpořit prostřednictvím crowdfundingové sbírky na portálu Hithit.cz, kde je připravená celá řada zajímavých odměn. Přispěvatelé si zde kromě samotných lístků na virtuální výstavu mohou zakoupit třeba kalendář vtipů, grafiku na zeď či originální kresbu Pavla Kantorka.

 

Comments

comments

Vyhledat