Třebíč o víkendu roztančí festival Zámostí

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Posledních pár dní zbývá, než se na Podzámecké nivě rozezní kytary, roztančí návštěvníci a vlády nad městem se na dva dny chopí kultura. První červnový víkend totiž už tradičně patří hudebnímu a kulturnímu festivalu Zámostí. Letos se bude hrát, zpívat, tančit, vystavovat, promítat nebo přednášet v pátek 1. a v sobotu 2. června.

Pravidelní návštěvníci už ví, že opět nebude chybět Zámostí v modrém oživující Židovskou čtvrť, neokoukané kapely a atmosféra, jaká v Třebíči panuje jen jednou do roka. Organizátoři ale nepřestávají lovit nové výzvy a pro letošek si připravili hned několik novinek. „Chtěli jsme Zámostí posunout směrem k větší pestrosti. Letos proto bude nově součástí areálu na louce Malá scéna se zaměřením na program pro děti, divadlo nebo cestovatelské přednášky,“ říká David Šťastný z organizačního týmu festivalu. Na Malé scéně poblíž vstupu se tak návštěvníci mohou těšit třeba na cestovatelské historky z Mongol Rally, hned několik divadel, zumbu, dílny nebo třeba taneční školu.

Ten, kdo si koupí vstupenku, se kromě programu na Podzámecké Nivě může těšit na řadu dalších akcí po celém městě. „Co se doprovodného programu týče, letos je toho opravdu hodně S páskou Zámostí na ruce budou moci lidé do kina, promítáme třeba Tondu Blaníka nebo dokument o Ericu Claptonovi. Bude otevřená městská věž, v Café Art se těšte na Slam Poetry, v Zadní synagoze zazpívá Slunko a hudební scéna bude i Na Kocourovi,“ popisuje Milan Maxa, další člen organizátorského týmu. Na zámku bude k vidění výstava Open Performance a vrcholem doprovodného programu bude dobře známé Zámostí v modrém, které oživuje Židovskou čtvrť a přijít se na něj může zdarma každý.

Zámostí se sice v posledních letech chlubí pestrým doprovodným programem, ale hlavní část tvořila, tvoří a bude tvořit hudba. Letos do Třebíče přijedou třeba Ondřej Havelka & Melody Makers, skvělí Poletíme? nebo Bára Poláková, která představí svoje nové album. Zapomenout nemůžeme ani na Jana Buriana, Kláru Vytiskovou, Muchu nebo třebíčské Fru Fru, na scéně u Kocoura zahrají Budoár staré dámy nebo Xavier Baumaxa. Taneční stan obsadí Pio Squad, Ventolin, Opak Dissu, DJ AKA, AFU-RA. K dobré náladě všech zúčastněných tradičně přispějí i Jäger hostesky se zásobou ledově namražených drinků. Veškeré informace o programu jak na louce, tak na dalších místech, jsou na stránkách festivalu www.zamosti.cz. Pro návštěvníky Zámostí je dostupná i mobilní aplikace, do které si mohou nahrát vlastní program.  

Z programu Zámostí:

Hlavní pódium

Pátek 18.00 Role

19.15 Jananas

20:15 Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

21.45 Poletíme?

23.00 Fru Fru

00.15 Mucha

Sobota 19.00 Jan Burian

20.15 MoveBreakers

21.30 Klara & The Pop

22.45 Barbora Poláková

00.00 Noisy Pots

Taneční stan:

Pátek 21.00 Poeta

23.00 Ventolín

Sobota 20.00 AFU-RA

20.40 Pio Squad

21.15 Opak Dissu

22.00 Indy & Wich + LA4

Hudební scéna Na Kocourovi

Sobota 17.00 Budoár staré dámy

18.30 Xavier Baumaxa

Dvoudenní vstup: Na místě 500 Kč

Jednodenní vstup: Pátek / sobota (pouze na místě) 300 Kč

Comments

comments

Vyhledat