Třetí deska kapely Hope Astronaut je o balancování ve výšinách 

Foto Zdeněk Vévoda
Foto Zdeněk Vévoda

Folk-rockovým Hope Astronaut vyjde 11. května třetí deska nazvaná „Balance in the Heights“. Obsahuje osm písní, které skupina nahrávala na přelomu let 2016 a 2017 pod dohledem producenta Tomáše Neuwertha v jeho kopřivnickém studiu Animan. Kapela ji pokřtí 26. května v olomouckém Jazz Tibet Clubu se speciálními hosty a předskokankou Lucií Redlovou.

Nové album Hope Astronaut navazuje na předchozí „Someone’s Missing“ (2013), zvukově a aranžérsky je ovšem pestřejší a dost možná i popovější. „Některé aranže jsme ve studiu nakonec změnili, přehrávali bicí party a skladby zjednodušovali. Chtěl jsem docílit určité pestrosti a zároveň kompaktnosti desky,“ řekl k nahrávání producent a bubeník Tomáš Neuwerth (Kittchen, Kafka Band).

Kromě své hlavní role si Tomáš Neuwerth střihl ve studiu i kytarový riff a jakožto zkušený bubeník natočil některé perkuse. „Jako by se stal dalším členem kapely. Dostali jsme se tak novým písním na dřeň. Dokonce jsem poprvé v životě nahrával na banjo nebo drnkal na kytaru šroubovákem,“ uvedl frontman kapely a autor písní Tomáš Krejčiřík.

Na albu se podílelo i několik hostů: houslista Robin Lefner, zpěvačka Zuzana Pustinová, buskerka Terez Wrau či kytarista Tomáš Chudoba, který se stal později novým členem skupiny.

Název desky odkazuje k neustálému balancování v životě. Album však není jen o veletočích ve vztazích, ale také o radosti z cestování (skladba Trip) či o stěhování (Far Away). „Některé písně jsem psal po období, kdy jsem se musel rozloučit s místem, kde jsem žil čtvrt století, což se v tvorbě nevyhnutelně odrazilo. Při vymýšlení názvu mi byly inspirací i vzpomínky mého dědy, který mě jako malinkého vynášel do kopců slovenských Tater,“ vysvětlil zpěvák kapely.

Album mixoval v Helsinkách Tuomas Hakkarainen (Kaspar, John McGregor), se kterým skupina spolupracuje od svého vzniku. O mastering se poté postaral Dan Václavek. Grafiku obalu, kterému dominuje analogová fotka varšavských stavebních jeřábů, vytvořila Andrea Čepová.

První vlaštovkou z desky byl živý záznam posmutnělé písně Colour

a k singlu Feel This Way natočila kapela v zimě videoklip

Nová deska Hope Astronaut vyjde pod brněnským labelem Semetrika Records, o distribuci se stará Indies MG. Digitální vydání v podobě MP3 a FLAC downloadu bude přístupné od pátku 11. května na webu www.indiesmg.cz. Deska se objeví také iTunes a na streamovacích službách.

Comments

comments

Vyhledat