Třetí ročník festivalu dětské knihy a ilustrace Baldur začne už brzy

 

 

Baldur je prodejní festival, na kterém je možné nakoupit horké novinky i osvědčené stálice přímo od vybraných předních českých nakladatelů dětských knih za speciální festivalové ceny.

Baldur je festival tvořivých dílen pro děti a mládež všech věkových kategorií, které budou probíhat celý den.

Společným tématem letošního ročníku festivalu je Příběh!

Pozvání na Baldur do Brna přijala nakladatelství

Artmap

Baobab

Bublina

Bylo nebylo

Cesta domů

Host

Jakost

Labyrint – Raketa

Meander

Napoli

Paseka

Poketo

POP – PAP

Popokatepetl

Take Take Take

Upupaepop

Uutěrky

Vrsovice 2016

XAO

a knihkupectví Dlouhá punčocha

Nakladatelské novinky, které na festivalu najdete:

Kosmos (Tomasz Rożek, nakladatelství jakost), Nemůžu usnout (Stein Eric Lunde, nakladatelství Cesta domů), Alenčin sen aneb Jak funguje mozek? (Jerzy Vetulani a Maria Mazurková, nakladatelství Host), Kryštofe, hoď mi žlutou! (Iva Mrkvičková, nakladatelství Meander), Cílovníci (Eva Papoušková a Galina Miklínová, nakladatelství Paseka), Matylda na houbách (Pavla Nejezchleba a Martina Hamouzová, nakladatelství Poketo), Ilustrovaná ústava České republiky (Jindřich Janíček, nakladatelství Take Take Take + 82 Bøok & Design Shõp), Řev motorů (nakladatelství Uutěrky), Vidět vlky ( Richard Pecha, Babeta Ondrová, nakladatelství Vršovice 2016) a mnoho dalších.

Dílny na Balduru

Během celého dne (od 10 do 20) bude v Místodržitelském paláci probíhat průběžná dílna na téma Příběhy města. Připravily ji a povedou lektorky výtvarného oddělení DDM Lužánky Brno. Je určená pro děti, které jsou schopné vládnout nůžkami, ale i pro menší děti v doprovodu rodičů. Lze přijít na skok, na dvě hodiny nebo na celý den.

Další dílny proběhnou v přesně daných časech rovněž v Místodržitelském paláci. Bude se animovat, vyprávět, vytvářet komiks, modelovat, vystřihovat, tlouct kladivem, nahrávat a poslouchat, pozorovat i přemýšlet. Bude i divadlo a filmové pásmo. Některé dílny se budou týkat knih, které na Balduru uvidíte a budete si je moci pořídit, některé se budou týkat tématu festivalu, kterým je Příběh.

Dílny povedou lektoři Aeroškoly, DDM Lužánky Brno, nakladatelství jakost, Bastl Instruments, nakladatelství Baobab, Moravské galerie v Brně, Univerzitního kina Scala, časopisu Raketa a samotní autoři knih.

Na dílny je potřeba děti zapsat a přihlásit přes webové stránky www.baldurfest.cz, kde bude zveřejněn jejich přesný rozpis.

V rámci festivalu Baldur rovněž proběhne soutěž o nejlepší masku vytvořenou technikou papier-mâché a příběh, který masku bude doprovázet (viz přiložené info).

Třetí ročník festivalu Baldur se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Brna a pod záštitou náměstka primátora města Brna.

Partnery festivalu jsou

Město Brno, MKČr, MORGAL, SCALA, artmap

www.baldurfest.cz

Baldur je místo, kam si můžete přijít popovídat o tom, co skvělého by mohly číst vaše děti, vnuci a kamarádi.

sobota 1. 12. 2018

10.00-20.00 hodin

Místodržitelský palác Moravské galerie a Univerzitní kino Scala v Brně

Comments

comments

Vyhledat