Třetí ročník Festivalu současného umění Prostějov nabídne rozmanitý průřez tvorbou současných umělců

V minulých letech festival nabídl návštěvníkům také výstavu Veroniky Šrek Bromové
V minulých letech festival nabídl návštěvníkům také výstavu Veroniky Šrek Bromové

Festival současného umění Prostějov nabídne během čtyř festivalových dní pestrý průřez tvorbou současných českých i zahraničních umělců různých generací.

Akce se koná od čtvrtka 5. do neděle 8. října v galerijních i negalerijních prostorách především v centru města Prostějova a budou zde k vidění umělecká díla z oblasti malby, grafiky, fotografie, sochařství, ale i videoartu či performance.

V minulých letech festival nabídl návštěvníkům výstavu Veroniky Šrek Bromové, Jindřicha Štreita, Vladimíra Havlíka či Jakuba Jansy. Letošní ročník návštěvníkům představí českého umělce a laureáta Ceny Jindřicha Chalupeckého Marka Thera, který ve spolupráci s kurátorem Mirou Macíkem v rámci svojí výstavy s názvem V hedvábí v Muzeu a galerii v Prostějově nabídne reinterpretaci zdejší umělecké sbírky. Festival představí ještě dalšího laureáta Ceny Jindřicha Chalupeckého Michala Pěchoučka. Ten společně s Rudy Kovalem, se kterým působí v uměleckém duu s názvem unconductive trash v Galerii současného umění, připraví výstavu věnovanou tématu fotbalu, kterou jako happening oživí i fotbalové utkání. Mezi umělci bude zastoupena i mezinárodní scéna, polská umělkyně Marta Pogorzelec představí výstavu vzniklou v kurátorské spolupráci s bývalým děkanem Fakulty umění v Ostravě Zbyňkem Janáčkem.

Letošní ročník návštěvníkům představí českého umělce Marka Thera

Návštěvníci letos budou mít také jedinečnou šanci podívat se do prostor kláštera Milosrdných bratří, který je běžně veřejnosti dlouhodobě uzavřen. K vidění tam bude například výstava malíře Oskara Hořánka. Umění na festivalu doprovodí hudební program, ve foyer Kina Metra 70.

Comments

comments

Vyhledat