Trhy na Plovárně odstartují již tuto sobotu

Trhy na Plovárně
Trhy na Plovárně

Pražané budou mít od soboty 6. června nové místo, kam zajít pro čerstvé a lokální suroviny. Na levém břehu Vltavy kousek od Čechova mostu se totiž otevřou nové Trhy na Plovárně, které každou sobotu nabídnou prodejce se zeleninou, ovocem, lokálním pivem, s rybami či místními víny. Nebude chybět ani doprovodný program jako například neplacený hlídaný dětský koutek či vyhlídkové plavby parníkem ke Karlovu mostu a zpět. Ty budou v sobotu 6. června pro návštěvníky zdarma. Trhy se nachází v areálu Občanské plovárny.

Trhy na Plovárně jsou zajímavé nejen místem, které vybízí k návštěvě a následné procházce kolem Vltavy, ale také skladbou lokálních dodavatelů, kteří se zde prezentují. Ať už se jedná o vinaře, malé pivovary, zelináře nebo ovocnáře. Za čerstvými potravinami mohou Pražané vyrazit každou sobotu od 8.00 do 14.00 hodin. „Trhy jsou pro mě společenskou událostí, která může probíhat i na zajímavých místech, jako je zahrada Občanské plovárny,“ říká Jan Mužátko, majitel společnosti Coloseum Restaurants, která Trhy na Plovárně pořádá, a doporučuje, aby si lidé kromě nákupu udělali v sobotu čas i na dobré jídlo.

Trhy na Plovárně nabídnou pestrou škálu prodejců, v sobotu 6. června budou k ochutnání například čerstvé ryby na grilu, streetfood či italské delikatesy. Nakoupit mohou návštěvníci řezané květiny, české ovoce a rajčata, výběrové oleje, pesta i octy. O nápoje se mimo jiné postará rodinné vinařství Vican či Pivovar Národní, který vaří vlastní pivo Lion v areálu Voršilského kláštera ze 17. stol. na Národní třídě. Právě Pivovar Národní patří společně s Trhy na Plovárně a přilehlou Občanskou plovárnou do portfolia Coloseum Restaurants. Jejich vůbec nejznámější značkou, letos slavící 25 let na trhu, je Pizza Coloseum s pobočkami po celé republice.

Kromě stánků čeká zájemce také třicetiminutová vyhlídková plavba parníkem po Vltavě, ta bude tuto sobotu zdarma. Každou sobotu bude zároveň k dispozici neplacený hlídaný dětský koutek. „Dětské koutky najdou hosté v našich restauracích, nemůžeme ho tedy opominout ani na venkovních trzích,“ doplňuje Petr Utěkal, šéf marketingu Coloseum Restaurants, a odhaluje i plány do budoucna: „Chtěl bych, aby se na Trzích na Plovárně konaly také koncerty, workshopy, nebo aby si lidé mohli zaskočit na něco dobrého i po práci ve všední den.“

Občanská plovárna byla postavena už v roce 1840, a stala se tak prvními pražskými říčními lázněmi. Jedním z pravidelných návštěvníků byl i malý Franz Kafka s otcem, kteří pár set metrů odtud bydleli. Svému původnímu účelu sloužila plovárna až do poloviny 20. století. V posledních letech sloužila jako restaurace, v minulém roce byla dokončena náročná rekonstrukce a v současné době je možné si ji pronajmout pro uspořádání firemních a soukromých akcí.

Více informací k trhům najdete na www.trhynaplovarne.cz nebo na sociálních sítích Facebooku a Instagramu.

Comments

comments

Vyhledat