Turbulentní severská komedie Létání pro začátečníky se představuje v rozverném traileru

Island je domovinou mnoha brilantních komediálních režisérů, mezi než se bezesporu řadí i Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, který se zapsal do povědomí diváků se svou mysteriózní černohumornou komedií Pod jedním stromem, jež soutěžila na benátském filmovém festivalu. Nyní se po šesti letech vrací s netradičním tématem a ostrým humorem sobě vlastním. Aviofobie neboli strach z létání patří mezi nejčastější fobie, kterými lidé trpí. Na strach z létání se zaměřila i turbulentní komedie se severským šarmem Létání pro začátečníky sledující skupinku odvážlivců, kteří se rozhodli svému strachu čelit za pomoci špičkového kurzu. Závěr kurzu v podobě neplánovaného letu na Island a nouzového přistání je však pro nesourodou skupinu účastníků jen prvním z mnoha humorných překážek, kterým musí na své cestě čelit. Černou komedii, v níž září Timothy Spall jako ostřílený válečný veterán, uvede do kin distribuční společnost Aerofilms v islandsky zasněženém termínu 21. prosince. 

Podívejte se na trailer k filmu: https://youtu.be/2If-fuGMUSI

Strach z nebeských výšek

Téma aviofobie se týká až pěti procent populace, určitou formu úzkosti během letu může dokonce pociťovat až 60 % procent pasažérů. Nejen pro islandského režiséra Hafsteinna Gunnara Sigurðssona je to tedy osobní téma. On sám sice letadlem cestuje bez obav, na problematiku však narazil díky svému bratrovi, který jej nemohl přijet navštívit do New Yorku, kde tehdy pobýval, protože měl panickou hrůzu nastoupit do letadla. Svému strachu se ale, stejně jako hrdinové filmu, rozhodl čelit. 

„Když mi kurz popisoval, uvědomil jsem si, že na úsilí a odvaze, které člověk musí vynaložit, aby překonal svůj strach, je něco hluboce lidského a univerzálního a že by to mohl být zajímavý námět na film,“ říká o filmu pětačtyřicetiletý islandský rodák, který se tak svůj film rozhodl věnovat svým nejbližším.

Comments

comments

Vyhledat