Týden s coververzemi: Pátek

By By alterna2 - <a rel="nofollow" class="external free" href="https://www.flickr.com/photos/alterna2/7042891237/">https://www.flickr.com/photos/alterna2/7042891237/</a>, <a href=CC BY 2.0, Link">
By By alterna2 - <a rel="nofollow" class="external free" href="https://www.flickr.com/photos/alterna2/7042891237/">https://www.flickr.com/photos/alterna2/7042891237/</a>, CC BY 2.0, Link

5. února bude druhý Mezinárodní den coververzí (International Covers Day).

Individuální oslavy už vypukly minulý týden, kdy pražské Radio 1 hrálo celý tvrtek převzaté písničky a lidi začali už od pondělka sdílet svoje oblíbené coververze nebo dokonce celé playlisty na sociálních médiích.

My pro vás máme týden s coververzemi. Každý den od pondělka 31.1. do soboty 5.2. přinese protišedi jeden skvělý cover, který prostě musíte slyšet.

Cover pro dnešní den:

Mark Lanegan: Solitaire

Skvělý zpěvák Mark Lanegan je u našeho publika dobře znám a odehrál tu řadu dobře přijatých koncertů. Původním interpretem písničky Solitaire je Neil Sedaka, který napsal hudbu. Podle vlastních slov se inspiroval Fryderykem Chopinem. Text pak napsal Phil Cody. Milostnou baladu o ztracené lásce převzali také Elvis a The Carpenters, jejichž verze je nejznámější.

Solitaire najdeme na Laneganově coverovém albu Imitations z toku 2013, kde je také vynikající verze Brompton Oratory od Nicka Cavea nebo I’m Not The Loving Kind od Johna Calea.

Kromě Youtube je i na Spotify, kde najdete i celé album:


Sdílejte svoje oblíbené coververze na sociálních médiích!


Hashtags #coversday #internationalcoversday

internationalcoversday.com

twitter.com/coversday

https://www.facebook.com/internationalcoversday

https://www.instagram.com/internationalcoversday/

Loni jsme informovali takhle:

Loňský den coververzemi na pražském Radiu 1 byl velmi úspěšný, zajímalo se o něm CNN, Full Moon i Reflex:

 

Comments

comments

Vyhledat