Události v Kině Pilotů 15. 9. – 21. 9.

Febiofest: Takaši Miike a jeho film First Love
Febiofest: Takaši Miike a jeho film First Love

Co dávají tento týden v Kině Pilotů? Máme tipy.

 

 

FEBIOFEST v Kině Pilotů (QUEER NOW a PLANET DARK)                                                                  

Datum: od 18. 9. – 25.9

K zhlédnutí budou dvě sekce QUEER NOW a PLANET DARK Sekce QUEER NOW již potřetí přináší pestrý vývěr nových queer filmů ze světových filmových festivalů.  PLANET DARK se věnuje temným žánrům (horor, thriller, true crime). Těšit se můžete třeba na slavného japonského provokatéra Takaši Miikeho. Vstupenky v prodeji. Program naleznete na webu.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz
                                                                                                                                                                     

Helmut Newton: Nestoudná krása

Datum: od 18. 9.

Jeho snímky žen jsou otevřeně erotické a vyzývavé, přitom elegantní a hravé. Letos by berlínský rodák a světoběžník oslavil stovku; jeho život ukončila v roce 2004 autonehoda. Narozen v roce 1920 v židovské rodině, zažil Newton řadu historických kotrmelců 20. století, které se promítly do jeho díla. V intimním dokumentu Gero von Boehma vystupují osobnosti jako Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Hanna Schygulla, Grace Jones, Marianne Faithfull, Claudia Schiffer, Anna Wintour a skládají sugestivní mozaiku života a díla svérázného muže, který se nikdy necítil být umělcem.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2660158

 

Provinční městečko E

V malém ruském městě Jelňa na samém západě země se nic moc zajímavého neděje. Místní ho hromadně opouštějí a ti, kteří zůstali, mají jen málo životních radostí. Jednou z nich je vítězství nad fašismem. V začátcích války nechal Stalin město – za cenu obrovských ztrát na životech – symbolicky osvobodit, aby svému lidu vdechl naději a posílil ducha hrdinství. Osobně laděný snímek začínajícího dokumentaristy Dmitrije Bogoljubova sleduje osudy dvou místních patriotů a jejich blízkých po dobu tří let. Zatímco dospívající Máša objíždí vlastenecké srazy a pěje zde písně o dávno padlých recích, stárnoucí Sergej vykopává jejich kosti a tajně sní o změně poměrů. Snímek jejich prostřednictvím ukazuje, jak nezhojené trauma z války prosakuje napříč generacemi.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2660248

Kino Pilotů stále promítá snímky Tenet, Šarlatán, Palm Springs, Víkend na chatě a další filmy.

 

Comments

comments

Vyhledat