Události v Kině Pilotů 24. 2. – 2. 3.

Vidíš měsíc, Danieli

Datum: 2. 3.

V roce 2013 došlo k jednomu z nejhorších únosů poslední doby. Dánský fotoreportér Daniel Rye byl zajat teroristickou organizací Islámský stát a držen jako rukojmí 398 dnů, spolu s několika dalšími rukojmími včetně amerického novináře Jamese Foleyho. Film sleduje Danielův boj o přežití v zajetí, jeho přátelství s Jamesem, i hrůzu, kterou prožívala Danielova rodina v Dánsku, snažící se vyrovnat se strachem, že už nikdy neuvidí svého syna naživu. Klíčovou osobou celé události je vyjednávač Arthur, který sehrál zásadní roli při zajišťování Danielova propuštění. 

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2445682 

V síti                Datum: od 27. 2.

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. 3 dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Film je promítán ve 2 verzích. Standardní verze je od 15 let, druhá verze se jmenuje V síti: Za školou

(od 12 let).

 

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2443396

 

1917                         Datum: od 27. 2.

Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků – mezi ohroženými je i Blakeův bratr. Kromě ústřední dvojice si ve filmu zahrají i Benedict Cumberbatch, Colin Firth a Mark Strong. 

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2443399   

 

Festival indického filmu

Datum: 28.2.  – 29.2.

První ročník přehlídky nezávislého indického filmu nabídne během dvou dnů čtyři snímky, které si můžeme vychutnat spolu s typickým indickým jídlem a čajem. 4 filmy ze čtyř různých koutů Indie – Ladak, Ásám, Kašmír a Gudžarát. S českými titulky.


Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2429491 

 

Kino stále promítá snímky Psi, nenosí kalhoty, Malé ženy, Gentlemani, Králíček JOJO, Vlastníci a další filmy.

 

Comments

comments

Vyhledat