4 pádné důvody, proč se učit francouzsky

foto Pixabay
foto Pixabay

Francouzština nepatří k nejsnazším jazykům na světě. Možná právě tento fakt spoustu lidí odrazuje od jejího studia. To je ale velká škoda. Vybrali jsme proto 4 důvody, proč se vyplatí učit se tento kouzelný jazyk.

Tip: Pokud se chcete naučit opravdu dobře francouzsky, doporučujeme vám zapsat se do kurzu francouzštiny. Tento jazyk je totiž známý pro svou složitou výslovnost. Lektor dohlédne na to, abyste mluvili správně.

  1. Francouzsky se domluvíte po celém světě

Věděli jste, že francouzsky se domluvíte na pěti kontinentech? Navíc je francouzština devátý nejpoužívanější jazyk na světě. Francouzština je úředním jazykem v 29 zemích, což ji řadí na druhé místo (hned za angličtinu).

  1. Francouzština je jazykem diplomatů

Francouzština je pracovním i oficiálním jazykem řady mezinárodních organizací. Znalost tohoto jazyka se vám tak bude hodit při práci například v OSN, EU, UNESCO či NATO. Francouzsky se navíc mluví ve Štrasburku a Bruselu, kde sídlí většina evropských institucí.

  1. Znalost francouzštiny se hodí při studiu dalších jazyků

Pokud umíte francouzsky, usnadní vám to studium dalších románských jazyků (španělštiny, portugalštiny, italštiny). Poměrně zajímavý je i fakt, že znalost francouzštiny vám pomůže i v angličtině – velká část anglické slovní zásoby totiž pochází z francouzštiny.

  1. Francouzština je jazykem lásky

Je to klišé, ale proč to nezmínit. Asi každý už někdy slyšel, že francouzština je jazykem lásky. Navíc je to bohatý a libozvučný jazyk, je proto radost se ji učit.

Tak co, kdy začnete se studiem tohoto jedinečného jazyka?

 

Comments

comments

Vyhledat