DR. MARTENS X KEITH HARING. Inspirace umělcem, který rád překračoval hranice

DR. MARTENS x KEITH HARING
DR. MARTENS x KEITH HARING

Dopad Keitha Haringa na uměleckou komunitu nemá obdoby. A ačkoliv jeho jméno nemusí být všem povědomé, jeho umění se vrylo společnosti do paměti. Není divu, s jeho prací se setkáváme dennodenně. Na tričkách, na fasádách budov nebo na interiérových doplňcích.

Nyní dílo legendárního umělce rozzáří ikonické Dr. Martens. 

 

Unikátní styl kreslení, barevnost a hravost Keitha Haringa našla inspiraci v nespoutaném newyorském životě s kořeny v sociálním aktivismu. Jeho genialita spočívala v tom, že běžná kresba vyzařující pozitivní energii a přístupnost zároveň zpochybňovala autority. Jeho graffiti upoutala pohled každého kolemjdoucího, ale vždy se v nich ukrývalo více, než bylo patrné při letmém pohledu. A to platí dodnes. Umělec, který celý život vedl boj proti konvencím a stavěl se na stranu utlačovaných, pokračuje i ve 21. století ve vytváření rozruchu. Kolekcí tak Dr. Martens vzdává hold umělci, s jehož smýšlením se tolik ztotožňuje.

 

Ikonické modely ožijí hravými Haringovými díly s pestrými detaily na tkaničkách.

V kolekci nechybí známá andělská křídla, štěkající pes nebo provokativní kresby bezpohlavních jedinců, které se rozprostírají přes celý model.

 

DR. MARTENS x KEITH HARING

 

DR. MARTENS x KEITH HARING

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model 1460 je potištěný černými graffiti a celý design je podtržený barevnými kresbami na zadní straně bot.  Model 1461 je ozdoben bílým andělským miminem a jeho bílé provedení je celé obalené v ikonických Haringových postavách. V kolekci se nezapomnělo ani na ty nejmenší, a tak dětský model 1460 zdobí graffiti netopýra a na tkaničkách nechybí kreslený pes.

V České republice budou modely 1460 a černý 1461 exkluzivně k dostání ve Freshlabels a Shooos na Slovensku.

Comments

comments

Vyhledat