Ulovte si designérský kousek v letošním Umprumshopu

Karolína Vorlíková
Karolína Vorlíková

Vznášet se na obláčku snů – i takový zážitek slibuje letošní UMPRUMSHOP. Tradiční a jedinečná prodejní výstava děl z řad studujících, absolventů a absolventek školy se koná pod záštitou Ateliéru módní tvorby Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

Tato studentská akce dává každoročně příležitost mladým autorům a autorkám prezentovat výsledky své práce a především je nabídnout k prodeji široké veřejnosti, která má naopak možnost podpořit lokální autorskou tvorbu. UMPRUMSHOP nabízí produkty desítek designérů a designérek, které jsou originální alternativou (nejen) vánočních dárků.

Třináctý ročník se ponese v duchu snovosti, která se odrazí v celkovém pojetí a estetice instalace. Snová nálada prostoupí také do vizuálního stylu doprovodné grafiky i do kurátorského výběru produktů – participující umělci, umělkyně, designéři a designérky jsou vyzýváni, aby nabízená díla přizpůsobili v rámci možností konceptu.

V popředí akce je již tradičně zájem o otázky udržitelnosti a ekologické šetrnosti, a to nejen v případě vystavených produktů, ale i v celkové dramaturgii výstavy. Výstava tímto ukazuje, že recyklace a upcyklace nejsou pouze pomíjivým trendem, ale integrální součástí uvažování mladé designérské scény.

Výstavu zahájí vernisáž 9. prosince, která se uskuteční za doprovodu djs, jejichž jména budou zveřejněna před akcí prostřednictvím komunikačních kanálů školy. Součástí bude otevřený bar a občerstvení. Platby během konání akce budou přijímány pouze v hotovosti.


UMPRUMSHOP

9. – 12. 12. 2022

Technologické centrum UMPRUM, Mikulandská 134/5, Praha 1, přízemí

otevřeno: 9. – 12. 12. 2022 od 11 do 20 hodin / zahájení: 9. 12. 2022 od 18 hodin

https://www.umprum.cz/web/cs/umprum/umprumshop-2022-13533

Comments

comments

Vyhledat