Umění v coworkingu: Josef Achrer ‑ Turuturu

foto Deaf Blind Not
foto Deaf Blind Not

Vernisáží 6. ledna v podvečer odstartoval umělec Josef Achrer svou výstavu nazvanou Turuturu.

Představuje na ní své nejnovější obrazy. Koná se přitom netradičně v prostředí coworkingu OPERO, který najdete v samém centru Prahy (Salvátorská 8, Praha 1). „Přijďte se přesvědčit, že umění nepatří jen do galerie,“ zvou organizátoři.

Umělec na verbisíži zmínil, že tématy jeho obrazů jsou informace, technologie a jejich rychlý vývoj. „A vedle toho člověk, který se s tím má nějakým způsobem vyrovnávat,“ dodal. Co se týče techniky, ovlivnilo ji to, že od roku 2014 umělec tvoří tzv. fotogramy. „Dělám to zastaralým způsobem, mokrou cestou, kdy ve fotokomoře pokládám věci na papír, osvěcuji je a vytvářím záznam neexistujícího prostoru.“ Fotogram je podle něj jakousi impresí, která jde proti základnímu principu fotografie, je jedinečný a nezobrazuje skutečný prostor.

Ke zhlédnutí pak doporučil také film Chaplin na Bali, který byl jednou z jeho inspirací a který točil přímo Charlie Chaplin. Tento dokument si můžete prohlédnout na webu ČT.

Umělec Josef Achrer studoval na pražské AVU i UMPRUM a také v San Franciscu. Téměř rok pobýval v Číně, kde měl také několik výstav. Jeho dílo je zastoupeno v muzejních i soukromých sbírkách, doma i v zahraničí. Nyní působí v Praze.

https://opero.cz/cs

Comments

comments

Vyhledat