Unikát v Česku i na světě. Vzniká dokument o českých baseballistech

Foto: INBETWEEN
Foto: INBETWEEN

Doktor, hasič, manažer. Zároveň baseballisti na špičkové úrovni, kteří dokáží konkurovat profesionálům. Historicky první český baseballový dokument se snaží zachytit fenomén, který z českého baseballu dělá unikát ve světovém měřítku. Autory projektu jsou bývalí baseballoví reprezentanti bratři Michal a Jakub Ondráčkovi. Projekt lze momentálně podpořit na crowdfundingovém serveru HitHit.cz.

Jak se stalo, že sport v České republice s hráčskou základnou v řádech jednotek tisíc dokáže konkurovat profesionálům z nejslavnějších soutěží světa? Tím hlavním důvodem je obrovské nasazení a odhodlání hráčů národního týmu, kteří stojí rozkročeni mezi svým profesním životem a životem sportovním. To, jak může takový kontrast rolí vypadat, reprezentuje Martin Schneider – hasič zachraňující lidské životy, Matěj Hejma – akviziční manažer mezinárodní společnosti a Radim Chroust – doktor přivádějící každodenně na svět nový život. Všichni tři se tak pohybují mezi dvěma diametrálně odlišnými světy. Inbetween.

„Baseball je jeden z nejrozšířenějších sportů na světě a Major League Baseball je každoročně nejnavštěvovanější sportovní ligou světa. Je obdivuhodné, že v takové konkurenci dokáží amatéři s jinou profesní kariérou udržet krok se světovou špičkou. Myslím, že je to dost silný příběh a baseballová komunita by si zasloužila, aby se o tomto příběhu dozvěděla i širší veřejnost. Pokud bude kampaň úspěšná pokusíme se příběh českého baseballu zachytit tak, abychom ho mohli představit i lidem mimo baseballovou komunitu,“ říká k plánům filmu jeho režisér Jakub Ondráček.

Dalším tématem, které se tvůrci dokumentu pokusí zachytit je cesta prvního českého hráče za historicky prvním startem v již zmíněné nejvyšší baseballové lize světa MLB. Ke splnění tohoto snu má aktuálně dobře nakročeno sedmadvacetiletý Martin Červenka. Čeští fanoušci tak již řadu let sledují jeho cestu za splněním českého baseballového snu.

Projekt lze nyní podpořit skrz crowdfundingovou kampaň na portálu HitHit.cz. Pro přispěvatele jsou k dispozici vstupenky na jednu z pražských, brněnských nebo ostravských premiér. Neméně atraktivní jsou pak například baseballové dresy či jiné autentické odměny, které v mnoha případech věnovali samotní hráči českého národního týmu.

Comments

comments

Vyhledat