Místo skateboardů street hokej. Pražský Stalin hostil Red Bull Urban Buly

Všechny fotografie: Pepa Šulc
Všechny fotografie: Pepa Šulc

 

V loňském roce si fanoušci pouličního hokeje mohli užít závěrečné finálové klání turnaje Red Bull Urban Buly v Kasárnách Karlín. Letos se hokejoví profesionálové i nadšenci představili v hlavním městě už 17. června v rámci poslední kvalifikační zastávky. V legendárním prostoru nedaleko Letenských sadů se bojovalo o vstupenky do národního finále. Vítězství a možnost bojovat o celkový titul si nakonec zajistil tým Highlanders Prachatice. Konkurenci přišel omrknout i ambasador turnaje Tomáš Hertl.

Původně se čtyřiadvacetiletý český reprezentant měl ukázat až jako největší hvězda finálového klání. Ale když kvalifikační boje zamířily na Letnou, neodolal pražský rodák a vyrazil obhlédnout konkurenci. Spolu s ním se na průzkum vydali i jeho bratr Jaroslav a Filip Chlapík z Ottawy Senators. Oba dva by měli 7. července nastoupit v týmu Tomáše Hertla do exhibičního utkání proti šampionům letošního ročníku Red Bull Urban Buly.

„Přišli jsme omrknout konkurenci, úroveň šla oproti loňsku určitě nahoru. Na finále ještě radši trochu potrénujem a musíme zvolit nějakou taktiku. Náš cíl je totiž určitě vyhrát,” usmíval se ambasador turnaje elitní útočník San Jose Sharks Tomáš Hertl.

Pražskou zastávku ovládl tým Highlanders Prachatice, kteří si ve finálovém zápase poradili i s mužstvem Mistři hokejbalu, loňským absolutním vítězem. „Je to náš první ročník a musíme říct, že jsme si to užili naplno. Je tady skvělá parta a už se těšíme za tři týdny na finále. Předtím si ještě půjdeme pinknout v Prachaticích, máme tam krásný hřiště za barákem,“ plánoval kapitán vítězů Karel Sedláček.

Ale ani poražení finalisté nemusí smutnit. Stejně jako týmy vyřazené v semifinále si totiž vybojovaly účast na pražském finále celého turnaje, které se uskuteční 7. července. V něm se týmy utkají nejen o titul o šampióna Red Bull Urban Buly, ale i o možnost utkat se s týmem složeným jednou z největších českých hokejových hvězd současnosti Tomášem Hertlem.

Poslední kvalifikační zastávku na Letné si nenechala ujít celá řada osobností nejen z hokejového života. Na hřišti se předvedl například člen populární kapely Vypsaná Fixa Milan Kukulský nebo trenér české hokejbalové reprezentace Jiří Mašík. „Letos už jsme věděli, do čeho jdeme a opět to bylo úžasný. Druhýho místa si ceníme, na druhou stranu historie zná jen vítěze, takže příště chceme bojovat opět o prvenství,“ vysvětlil Jiří Mašík, kapitán týmu Mistři hokejbalu.

Kromě dech beroucích soubojů, přesných přihrávek a krásných gólů si diváci i samotní hráči mohli v Praze užít bohatý doprovodný program. Takřka ihned se stal velice populárním trenažer na přesnost i sílu střely. Přestávky mezi jednotlivými zápasy si hráči zpříjemňovali na herních konzolích, které organizátoři připravili. A nejoblíbenější hra? Samozřejmě NHL.

Pravidla

Tak jako hraní na plácku, ani zápasy Red Bull Urban Buly nejsou zatíženy záplavou pravidel. Na hřišti velikosti 20 x 10 metrů proti sobě stojí dva týmy. Ty mají až pět členů, přičemž v jednu chvíli na hřišti mohou být pouze tři hráči. Žádné chrániče, výstroj ani rukavice, každý hráč jen s hokejkou.

Během dvou pětiminutových poločasů hraných na klasický hrubý čas se účastníci snaží dopravit tenisový míček do soupeřovy branky, kterou na rozdíl od klasického hokeje nestřeží žádný gólman.

 

Comments

comments

Vyhledat