Ulice zaplní street hokejisté. Po roce se vrací turnaj Red Bull Urban Buly

foto Red Bull
foto Red Bull

Ulice zaplní street hokejisté. Po roce se vrací turnaj Red Bull Urban Buly

Česká hokejová extraliga zná svého mistra, poslední boje se odehrávají v zámořské NHL. Ale ani v letním období hokej z povědomí českých fanoušků nezmizí. Do čtyř českých a moravských měst zavítá unikátní turnaj Red Bull Urban Buly. Jen tenisky, hokejka a tenisák. To je vše, co budou potřebovat hráči, kteří se poperou o možnost utkat se s týmem sestaveným ambasadorem turnaje elitním centrem San Jose Sharks Tomášem Hertlem.

Téměř každý profesionální hráč často vzpomíná na své hokejové začátky, když na plácku před domem s kamarády hrál s tenisákem napuštěným vodou. Jenže v posledních letech si mladí lidé užívají nejrychlejší kolektivní sport spíš z klidu svých obýváků. Teď se ale hokej opět vrátí do ulic. Regionálními kvalifikacemi startuje jedinečný turnaj Red Bull Urban Buly.

Praha, Ostrava, Brno a Chomutov jsou města, která byla vybrána jako kvalifikační zastávky druhého ročníku turnaje Red Bull Urban Buly. Co destinace, to hokejová bašta. Až 64 maximálně pětičlenných týmů naskočí nejprve v moravské části 9. června v Ostravě a 10. června v Brně. Kvalifikace pak vyvrcholí o týden později 16. června v Chomutově a 17. června v Praze.

Vítěz proti hvězdě

Mužstva na prvních čtyřech místech si automaticky zařídí postup do národního finále konaného v Praze. V něm bude celkový vítěz nejen korunován šampionem Red Bull Urban Buly, ale bude mít možnost zahrát si týmu složenému jednou z největších českých hvězd v NHL Tomášem Hertlem.

„Takhle vysokou úroveň jsem nečekal. Když hráli vítězové proti nám, tak to bylo opravdu těsné. A to měli v nohách daleko víc zápasů než my. Na druhou stranu, hraje se na podobném povrchu jako hokejbal, ne na ledě,“ smál se po loňském slavnostním vyhlášení ambasador celé akce Tomáš Hertl.

Když loňský první ročník zavítal na náplavku do Českých Budějovic, naskočil na betonové hřiště i odchovanec jihočeského hokeje, dnes stabilní člen kádru Columbusu Blue Jackets Lukáš Sedlák. Ten se nakonec probojoval až do pražského finále.

„Jako malý jsem hrával také na plácku s tenisákem napuštěným vodou. Ale to už je třeba 10 let, myslím, že tak od třinácti jsem na betonu nehrál. Tady jsou kluci, co hrají hokejbal a ti jsou herně trochu jinde. Mě ten míček občas pěkně skáče,“ užíval si atmosféru Lukáš Sedlák, který se o druhou účast ve finále utká v kvalifikaci v severočeském Chomutově.

Pravidla

Tak jako hraní na plácku, ani zápasy Red Bull Urban Buly nejsou zatíženy záplavou pravidel. Na hřišti velikosti 20 x 10 metrů proti sobě stojí dva týmy. Ty mají až pět členů, přičemž v jednu chvíli na hřišti mohou být pouze tři hráči. Žádné chrániče, výstroj ani rukavice, každý hráč jen s hokejkou.

Během dvou pětiminutových poločasů hraných na klasický hrubý čas se účastníci snaží dopravit tenisový míček do soupeřovy branky, kterou na rozdíl od klasického hokeje nestřeží žádný gólman.

Termíny Red Bull Urban Buly:

9. 6. – Ostrava, Skautská ulice, Sportovní areál
10. 6. – Brno, Sportovní ulice, Areál Kluziště za Lužánkami
16. 6. – Chomutov, Mostecká ulice, SD Aréna – Parking
17. 6. – Praha, Letenské sady, Stalin

Comments

comments

Vyhledat