Události v Kině Pilotů 10. 12. – 17. 12.

 foto z filmu Adam, zdroj Kino Pilotů
foto z filmu Adam, zdroj Kino Pilotů

                             Novinkami v Kině Pilotů jsou filmy Last Christmas, Karel, já a ty, Adam a Můj otec špión.

 

Last Christmas

Datum: od 13. 12.

Emma Thompson nejprve načerpala zkušenosti v Lásce nebeské a nyní přichází s vlastním scénářem romantické vánoční komedie. Ústřední roli svěřila “Daenerys” Emilii Clarke. Čeká nás pořádná dávka vánočního humoru i romance.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2338126 

Adam 

Datum: 12. 12.

Vítěz Festivalu Mezipatra. Píše se rok 2006. Adamovi je 17, když ho starší sestra Casey pozve, ať s ní stráví letní prázdniny v New Yorku, je nadšený – třeba se na něj konečně usměje štěstí. Rychle ale zjišťuje, že ho čekají trochu jiné zážitky. Je totiž vržen do prostředí queer barů, pochodů za férové manželství a dalších happeningů, přičemž zjišťuje, nakolik nesmyslné jsou předsudky, s nimiž do Brooklynu přijel. Když se proto zakouká do Gillian, která ho považuje za trans kluka, ocitá se Adam před nelehkým rozhodnutím. Uvede její domněnku na pravou míru? 

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2337760 

Můj otec špión

Datum: 15. 12.

V roce 1978 byla Ieva Lesinska obyčejnou vysokoškolskou studentkou, která žila se svou matkou v tehdy ještě sovětském Lotyšsku. Její otec pracoval oficiálně jako překladatel v OSN v New Yorku, byl však zároveň zaměstnancem KGB. Když Ieva získala povolení otce v USA navštívit, sdělil jí, že se chystá společně se svou druhou ženou „přeběhnout“. Ieva se rozhodla s otcem zůstat. Nová rodina se oficiálně stala východoněmeckými emigranty s novými identitami: Petr a Linda Dornovi s dcerou Evelyn. Dnes se Ieva pokouší v celovečerním dokumentu rozkrýt neuvěřitelný život a podivnou smrt svého otce, agenta KGB, který přeběhl k CIA. 

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2338507 

Karel, já a ty

Datum: 17. 12.

Filmař a bubeník Bohdan Karásek letos jako kometa ozářil Karlovy Vary, kde se sice nevešel do žádné ze soutěžních sekcí, ale o to více se o jeho celovečerním debutu diskutovalo. Opět jiná, ale ještě přesvědčivější než dosud, Jenovéfa Boková si rolí nespokojené a o vztahu pochybující manželky znovu říká o nominaci na Český lev. Podporuje ji v tom nejen výkon samotného režiséra v hlavní mužské roli permanentně filozofujícího hrdiny, který „sice není teplý, ale nemusí se na něj žárlit“. Protivnou kamarádku zosobnila vždy výborná Petra Nesvačilová. Všichni shora jmenovaní dorazí na diskuzi k jedinečné projekci v rámci série Cyklus Citrus.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2288653 

Další události:

Dálava: debata s režisérem                                                                 Datum: 10. 12.

Dálava. Dva tisíce osm set padesát dva kilometrů mezi Brnem a Divějevem, mezi Východem a Západem, mezi otcem a synem. Tak daleko, tak blízko. Vít a jeho syn Gríša se před koncem prázdnin vydávají na dlouhou cestu do Ruska. Jen co nastoupí do auta, syn si hned nasazuje sluchátka a otec se noří do vzpomínek. Ani tak ale nemůžou jeden druhému uniknout. Je tu však jedna možnost, která je může opět sblížit – společné pátrání. Jenže co skutečně hledají?               

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2330257

  1. prosince: Den lidských práv. Člověk v tísni pořádá debatu a promítá dokument Bellingcat.

  1. prosince: Paměť národa: Sousedé z „desítky“. Příběhy obyvatel Prahy 10.

Comments

comments

Vyhledat