V bytě po Jaroslavu Foglarovi se píše

Stůl z bytu JF, foto Jana Kománková
Stůl z bytu JF, foto Jana Kománková

Tvůrčí rezidence Českého literárního centra (sekce Moravské zemské knihovny) se po pandemii koronaviru opět obnovují. Celkem 20 českých i zahraničních autorů vyráží během letošního léta a podzimu do Prahy, Brna i Kláštera Broumov.

Z rezidentů, kteří tvoří v bytě po Jaroslavu Foglarovi, strávil v Praze červen překladatel Daniel Ordóñez, v následujících měsících se zde vystřídají: Ondřej Cikán, čínský bohemista a překladatel Weitao Wang (bude překládat knihu Josefa Lady – Můj přítel Švejk) a dva španělští překladatelé Enrique Gutiérrez Rubio a Cristian Cámara Outes.

V Klášteře Broumov budou od léta do podzimu mj. Radek Fridrich, Alena Brunhilda Burneleit, Zuzana Vojtová, Martin Ryšavý a Anna Wanik aj. České literární centrum vypsalo nově rezidenci v Broumově i pro začínající autory: jedná se o básníka a performera Teodora Kravála a prozaika, filozofa a publicistu Martina Škabrahu, který se po delší době chce vrátit k původní beletristické tvorbě.

V Brně se od července do listopadu vystřídají Barbora Kolouchová, Michaela Škultéty, Nina Hamalcik, Zuzana Henešová a Peter Kuhar.

 

Extra tip

Odkaz na Street View galerii bytu Jaroslava Foglara naleznete zde

Comments

comments

Vyhledat