V Dorado Coffee bude pokřtěn román Báry Nuňez

Křest nově vyšlého románu Báry Nuňez, Prolhaný příběh, který se bude konat 22. září v 18:30 v Dorado Coffee, v Náprstkově muzeu na Praze 1. Knihu pokřtí blogerka Do Thu Trang (Asijatka) a herec Vladimír Polívka, který bude autorku zároveň doprovázet při autorském čtení. Akci bude moderovat reportérka Rádia DAB, Sabina Vosecká.

Prolhaný příběh je psychologický román, který pracuje s kulisou detektivky: podezřelá smrt na svatbě, hrst mezinárodních podezřelých na českém venkovském sídle, cílem je vyřešit záhadu. Kromě pestrosti a komplexity vztahů se román zabývá také předsudky vůči rozdílům mezi lidmi. Vypráví o komunitě cizinců žijících v Praze a naráží na to, že bychom se měli dívat také na to, co lidé mají společné i přes rozdíly v jejich původu, věku nebo kultuře: cítíme protichůdné pocity, bojíme se podobných věcí, máme srovnatelné problémy nebo komplikovanou rodinu. Příběh provází premisa, že pravda je těžko objektivně uchopitelný koncept, který ovlivňují úhel pohledu a selhávající paměť.

Bára Nuňez vyrostla v devadesátých letech ve Středních Čechách. Její jméno ale prozrazuje vazby na pražskou latinsko- americkou komunitu, do které patří její manžel Gustavo.

„Líbí se mi, že v kulturních rozdílech je dobře vidět, jak lidé mohou vnímat jednu věc úplně jinak a díky tomu je život jedna nekončící záhada. To je věc, která mě od malička fascinovala, a tak se stala i ústředním tématem románu Prolhaný příběh,“ říká autorka. Bára vystudovala sociální psychologii v komunikaci a v současné době pracuje pro Technologickou agenturu ČR jako manažerka aktivit na podporu mezinárodní spolupráce ve výzkumu a inovacích.

 

Comments

comments

Vyhledat