V dubnu bude opět Prague Photo Show 2023

Foto: Petr Jan Juračka
Foto: Petr Jan Juračka

Divadlo Rokoko bude v neděli 16. dubna 2023 hostit Prague Photo Show 2023, festival fotografických příběhů úspěšných fotografů. Festival je určen nejen pro fotografy, ale pro všechny, kteří milují zajímavé lidské příběhy a dechberoucí fotografie. Na festivalu představí svou práci například fotografové Jan Šibík, Tereza z Davle, Petr Jan Juračka, Jana Kupčáková nebo Miloš Nejezchleb. Účastníci se mohou zúčastnit i workshopů v rámci fotoateliéru a vyzkoušet si moderní fotografickou techniku.

„Ačkoliv si dnes mnoho lidí myslí, že zachytit kvalitní fotografii je hračka, opak je pravdou. Proto jsme založili festival Prague Photo Show, abychom lidem přiblížili nejen příběhy fotografií, ale i předních českých fotografů,“ přibližuje program festivalu Prague Photo Show jeden ze zakladatelů Miloš Kysela. „Zajímá vás, jak získali renomé a vystoupili z davu? Jaká byla jejich cesta k jedinečnosti a úspěchu? Potom dorazte na festival. O své cestě za jedinečností, o úspěších i pádech budou na Prague Photo Show 2023 hovořit Jan Šibík, Tereza z Davle, Petr Jan Juračka, Jana Kupčáková nebo Miloš Nejezchleb a další přední fotografové,“ dodává Kysela

Diváci se formou rozhovorů dozví, jak probíhá fotografování přírodních katastrof, portrétů a aktu, jídla, ale také jaká úskalí má vědecká mikrofotografie, konceptuální a street fotografie. „Festival slibuje zážitek pro všechny milovníky zajímavých příběhů. Velkou inspirací bude pro ty, kteří rádi fotografují a chtějí se fotografováním především bavit,“ doplňuje k zaměření festivalu Kysela.

Talkshow se známými fotografy bude moderovat Jaroslav Bouzek, další z dvojice zakladatelů festivalu. Návštěvníci se mohou těšit i na fotoateliér, ve kterém budou probíhat workshopy, například na téma food photography a food styling, portrétu nebo marketingu na sociálních sítích. Workshopy budou volně přístupné v rámci vstupného. Celodenní vstupné na festival Prague Photo Show 2023 vyjde na 490 Kč.

Podrobné informace a medailonky fotografů najdete na webové stránce festivalu www.praguephotoshow.cz.

Comments

comments

Vyhledat