V kině Lucerna se i letos chystá Festival argentinského filmu

Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 11. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. – 18. října v Paláci Lucerna.

Festival argentinského filmu patří již k tradičním kulturním akcím pražského podzimu. Letos se koná již po jedenácté. Po dobu své existence si vytvořil pevnou diváckou základnu, které pravidelně přináší zajímavé tituly argentinské kinematografie posledních let. Ani v letošním ročníku není nouze o zajímavé filmy.

Diváci mají možnost zhlédnout celkem pět celovečerních snímků a jeden krátký film. Festival zahájí komedie skvěle hodnoceného filmu „Film roku“ (Competencia oficial), ve které si Penélope Cruz, Antonio Banderas a Oscar Martínez dělají legraci sami ze sebe, ze svých kolegů i celého filmového světa. Dále mají diváci možnost vidět film Pabla Trapera Klan (El clan) založen na skutečném příběhu, který otřásl Argentinou. Vypráví téměř neuvěřitelnou historii klanu Pucciů, zdánlivě normální rodiny, jež na ulici unášela bohaté lidi, držela je jako rukojmí za výkupné a po jeho zaplacení je zabíjela. Film Imploze (Implosión) vypráví skutečný příběh Pabla a Rodriga, kteří přežili první školní masakr ve škole v Carmen de Patagones a nyní pátrají po agresorovi, spolužákovi, který byl před 15 lety stejný teenager jako oni. Ve filmu Camila jde večer ven (Camila saldrá esta noche) se hlavní hrdinka musí vypořádat s velkými životními změnami a v prostředí nového města a školy najít svou vlastní identitu. Krátký film Divoká Rita (Rita la Salvaje) je skutečným příběhem legendární drag queen nočního života v Buenos Aires, která na vlastní kůži poznala diskriminaci v machistické společnosti. Festival zakončí film Jesús López, ve kterém ožívají naděje, sny a obavy nejistého mladého farmáře na argentinském venkově, který postupně získává identitu svého zesnulého bratrance.

Slavnostní zahájení 11. ročníku Festivalu argentinského filmu proběhne 14. října v pražském Paláci Lucerna. Prvním filmem, který diváci spatří, je letos Film roku (Competencia oficial) v hlavní roli s Penélope Cruz, Antoniem Banderasem a Oscarem Martínezem. Na otevření festivalu nebude chybět taneční vystoupení argentinského tanga v pasáži Paláce Lucerna, od 18:00 se zde představí taneční škola Studio 12.

Podrobný program, ceny vstupenek a další informace o festivalu najdete na stránkách:

kino Lucerna https://www.kinolucerna.cz/
festival Cine Argentino: www.cineargentino.cz 
Facebook: https://cs-cz.facebook.com/CineArgentinoPraha/

Filmovou přehlídku pořádá Palác Lucerna spolu s Velvyslanectvím Argentinské republiky, generálním partnerem je Hlavní město Praha.

 

 

Comments

comments

Vyhledat