V Parku Portheimka vystoupí Matěj Ruppert, Lazer Viking či Michal Prokop

Matěj Ruppert
Matěj Ruppert

Čtvrteční odpoledne v pražském parku Portheimka poblíž stanice metra Anděl budou po zbytek léta patřit hudební akci United Prague 5. Od 17. srpna do 7. září se mohou fanoušci těšit na osmičku interpretů různých žánrů. Akci pořádá městská část Praha 5 ve spolupráci s festivalem United Islands of Prague. Všechny koncerty budou pro návštěvníky zdarma. 

Čtyři čtvrteční podvečery nabídnou v parku Portheimka divákům například DJ-set od Matěje Rupperta, který běžně vystupuje se skupinou Monkey Business, vystoupení hudebníka Lazer Vikinga, který se od metalu propracoval skrz rock ‚n roll 50. let k písničkářství odkazujícímu na přelom šedesátých a sedmdesátých let i legendárního zpěváka Michala Prokopa ze skupiny Framus 5, jenž byl v roce 2007 uveden do beatové síně slávy v kategorii osobnost. Dále vystoupí také melodičtí Jay Delver, klidná Nika, rapperská princezna Hellwana, energický Meizyy či jazzová partička Martin Rufer Prague Trio.

„Věřím, že tohle krátké pásmo koncertů v parku Portheimka zpříjemní našim občanům letní podvečery. Volba interpretů se myslím povedla. Vhodný je také podvečerní začátek koncertů, a konec muziky okolo 20:30, který nezatíží večery rezidentů nadměrným hlukem, říká starosta městské části Praha 5 Jaroslav Pašmik.

“Právě dlouholetá spolupráce Prahy 5 s festivalem United Islands nám přináší možnost oživit veřejný prostor v srdci Smíchova, ale také možnost vidět naživo i méně známé umělce,” říká radní pro kulturu městské části Praha 5 Štěpán Rattay.

„Mám radost, že tak významná akce Smíchova se koná v parku před letohrádkem, který přímo vybízí ke konání jedinečných kulturních akcí. Zahrada parku tak nabízí možnost nejen odpočinku ale i zábavy,říká radní pro životní prostředí a veřejný prostor městské části Praha 5 Milan Vrkoč.

“Přes dvacet let vozíme na festival United Islands of Prague hudební objevy, které má leckdy publikum možnost slyšet v Česku úplně poprvé. Náš festival se koná i na území Prahy 5, a proto jsme rádi přijali nabídku se podílet na oživení parku Portheimka. Na návštěvníky budou čekat nové, ale i ty známé tváře české hudební scény,” říká jeden z producentů festivalu United Islands of Prague David Gaydečka.

Hrát se bude každý čtvrtek od 17. 8. do 7. 9. od 17:30 do zhruba 20 hodin. Více informací najdete na www.unitedprague5.cz.

Comments

comments

Vyhledat