V pražském Goethe-Institutu se koná mezinárodní konference o populismu v Evropě

V pražském Goethe-Institutu se po dvouleté „covidové“ pauze opět uskuteční mezinárodní konference o populismu v Evropě. Prague Populism Conference, kterou pořádá Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy a Nadace Heinricha Bölla v České republice, bude zahájena projekcí německého filmu Ekocida. 

 

„Velmi mě těší, že po dvouleté pauze způsobené covidem podařilo navázat na zaběhlou tradici a uspořádat již sedmý ročník mezinárodní konference o populismu“ uvedl Martin Mejstřík, hlavní organizátor akce z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

 

Konference, která proběhne od 15. do 17. května, se bude kriticky věnovat samotnému konceptu populismu ve vztahu k novým společenským výzvám, jako je to klimatická změna či dopady covidu-19 na politické prostředí. Na konferenci vystoupí významní evropští politologové či sociologové, jako Donatella Della Porta ze Scuola Normale Superiore v Pise či Takis S. Pappas z Central European University. Kromě nich se představí dalších 50 akademiků z 20 evropských zemí v celkem dvanácti panelech.

 

„Součástí konference je i program pro veřejnost,“ komentuje programová ředitelka spolupořádajícího Goethe-Institutu, Luisa Rath: „Proto srdečně zveme zejména na projekci působivého německého snímku Ekocida, která proběhne v neděli 15. května od 18:00 v pražském Filmhubu Edison a nabízíme ji zdarma,“ dodává Rath.

 

Film Ekocida německého režiséra Andrese Veiela je politickou fikcí: Představme si rok 2034 a Mezinárodní soudní dvůr, na němž se projednává žaloba na Angelu Merklovou. Udělala ve své době coby kancléřka pro ochranu klimatu dost? Anebo dost málo? Po snímku následuje debata s Alexandrou Kemmerer, vedoucí výzkumnou pracovnicí a akademickou koordinátorkou v Institutu Maxe Plancka pro srovnávací veřejné a mezinárodní právo a scénáristkou filmu Juttou Doberstein.

 

V pondělí 16. května od 16:00 hodin pak organizátoři zvou na přednášku „Je klimatická změna novým cílem, nebo zbraní populistů?“ která se uskuteční v prostorách Goethe-Institutu na pražském Masarykově nábřeží 32.

Co? Sedmý ročník Prague Populism Conference

Kdy? 15. – 17. května 2022, v Praze

 

Comments

comments

Vyhledat