V Prostějově bude k vidění tvorba studia FAKE GUCCI

Galerie současného umění Prostějov pořádá v prostorách Kulturního klubu Duha ve středu 14. prosince v 18 hodin vernisáž výstav členů skupiny pražského FAKE GUCCI STUDIO.

Maxmilián Aaron Mootz je od roku 2019 studentem ateliéru Malba 2 Vladimíra Skrepla a Milana Mikuláštíka na Akademii výtvarných umění v Praze. V roce 2022 se zúčastnil stáže na UCLM Bellas Artes ve městě Cuenca ve Španělsku. Zabývá se především malbou, intervencemi do veřejného prostoru, guerillovými výstavami, konceptuálními instalacemi a vynalézáním. Napříč tvorbou pracuje s přímou paletou barev, analytickým přístupem k všedním prvkům života ve městě a výrazným intuitivním gestem.

Julie Stavianis Špačková vnáší do své malby své pocity a postřehy z vlastního života, které na plátno vkládá nejčastěji pomocí rukou. Pastózní vrstvení barev zachycuje její zážitky ve fyzickém i metafyzickém světě mysli tak, že hotová díla dýchají reálnými momenty, se kterými se může ztotožnit běžný jedinec. Svou personu a životní situace sama umělkyně ukotvuje do děl tak, že neodmyslitelně navždy patří k sobě. Výstava bude debutním projektem malířky a výtvarnice Julie Stavianis Špačkové a kurátorky a umělecké zástupkyně Sarah Adnanové, které chtějí představit sérií maleb, jenž je výběrem zachycujícím klíčové série v umělčině kariéře. Jejich spolupráce je symbolická sdílenou láskou k umění, kultuře a autentickým kulturním a společenským prožitkům, které zanechávají husí kůži a trvalé vzpomínky.

Více informací na FB profilu galerie https://www.facebook.com/galeriesoucasnehoumeniprostejov/

Galerie současného umění Prostějov
Duha Prostějov

Školní 4, 796 01 Prostějov

Comments

comments

Vyhledat