Vanessa si ke svým Kristovým letům naděluje videoklip vytvořený AI a „bestofku“

Elektronická formace Vanessa, známá svými kontroverzními a provokativními vystoupeními vchází do Kristových let. K této příležitosti představí své první best-of dvojalbum, které nabídne dokonalý průřez dosavadní tvorbou skupiny. Vydání alba však předchází videoklip k remixu písně Captagon z alba Ghost Army, za nímž stojí Jurgen Engler ze skupiny Die Krupps. Videoklip vytvořil multimediální umělec Jaroslav Hrdlička, který využil umělé inteligence. Jde o vůbec první český klip vytvořený z větší části v AI. Novinku je možné již nyní najít na YouTube i streamovacích platformách.

Samotná píseň vypráví o droze Captagon, kterou užívali džihádisté před svými útoky. Video vytvořené Jaroslavem Hrdličkou, který mimo jiné působil jako hlavní programátor počítačové hry Dark Train, propojuje moderní technologie umělé inteligence s klasickými filmovými prvky. Při jeho tvorbě byly specificky využity nástroje jako Stable Diffusion, Midjourney a Runway Gen-2, jež umožnily generování unikátních částí videa. Díky nim mohla být proměna z obrazů na video (img to video) i z videa na video (video to video) realizována s fascinujícími a dynamickými vizuálními efekty. Výsledkem je ohromující a dramatické video, z kterého běhá mráz po zádech.

Best of album bude obsahovat celkem 20 skladeb, které Vanessa představí na Meisterstücke tour 2023 obsahující celkem 10 zastávek napříč Českou republikou. „Kulervoucí turné odstartujeme v září a ukončíme křtem v Praze 21.12. v pražským klubu Roxy. Na koncertech uslyšíte jenom naše největší zářezy. Aktuální sestava vás možná překvapí, ale rozhodně nezklame. Uvidíte samý známý ksichty,“ uvedl frontman kapely Samir Hauser. Kompilační projekt nabídne posluchačům jedinečnou příležitost proniknout do celé historie této legendy, která je plná zla, nenávisti, opovržení a ironie.

Vanessa – Meisterstücke tour 2023

22. 9. Liberec Bunkr
29. 9. Svitavy Tyjátr
6. 10. Pardubice Žlutý pes
27. 10. Č. Budějovice MC Fabrika
3. 11. Brno Kabinet Múz
10. 11. Děčín Le Garage Noir
18. 11. Karlovy Vary Slash
25. 11. Bratislava Randal
1. 12. Plzeň Divadlo pod Lampou
21. 12. Praha Roxy

Comments

comments

Vyhledat