Vans daruje milion dolarů na péči o duševní zdraví

SPOLEČNOST VANS POŘÁDÁ CHECKERBOARD DAY, ABY PODPOŘILA KREATIVNÍ SEBEVYJÁDŘENÍ

 

 

Společnost Vans daruje 1 milion USD deseti světových charitám na podporu boje s roustoucím počtem případů horšícího se duševního zdraví, za kterým stojí odloučení osob. Společnost Vans tak spojuje rodinu Vans na podporu duševního zdraví a pohody.

Značka Vans, která se zrodila ve světě akčních sportů a která vyznává kreativní vyjádření, dnes oznámila druhý výroční Vans Checkerboard Day neboli den šachovnic, který se bude konat ve čtvrtek 19. listopadu 2020. Letošní Checkerboard Day se jakožto globální iniciativa podporující kreativní vyjádření po období globální izolace zaměří na zásadní roli, kterou hraje kreativita v boji jednotlivců i komunit s problémy duševního zdraví a při nastolování pocitu pohody po celém světě.

 

„Většinu roku jsme strávili v odloučení. A bylo to náročné. Ale i navzdory fyzické a duševní izolaci jsme a vždy budeme rodina Vans, navždy propojená kreativitou,“ uvádí Doug Palladini, globální prezident značky Vans. „Nedávná studie provedená organizací Complex ukázala, že jen v USA je polovina dnešní mládeže více vystresovaná a úzkostná než před propuknutím pandemie onemocnění COVID-19. Cílem Vans Checkerboard Day 2020 bude předvést prostřednictvím kreativity, že i nepatrná sebevyjádření mohou mít velký dopad na náš osobní a kolektivní pocit pohody.“

 

Společnost Vans podpoří 10 charitativních organizací z celého světa, jejichž posláním je využívat programy zaměřené na kreativitu jako zdroje pro zvládání příčin stresu, které mají dopad na duševní zdraví a pohodu. Těmto organizacím společnost Vans daruje celkem 1 milion USD. Každá z charit obdrží z fondu Vans Checkerboard vedeného u nadace Tides nebo přímým darem od společnosti Vans 100 000 USD, které použije na plnění svého poslání zlepšovat duševní zdraví a pocit pohody mladistvých z celého světa s pomocí kreativity. Letošními příjemci jsou: Get Lit-Words Ignite, The Skatepark Project, Arte Port La Vida, Social Skate, Singapore Association for Mental Health, Buku Jalanan Chow Kit, World of Art Brut Culture, Campaign Against Living Miserably, The Wave Project a The Ben Raemers Foundation.

Comments

comments

Vyhledat